Meteoroloji, Gün Doğusu Karadeniz’de Yaşanacak Sıkıntı ve Sele Karşı Uyardı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, cuma namazı haset Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de bora yağış beklendiği duyurdu. Hava Bilgisi, yurttaşları; yeğin, seylap, saika, heyelan, yağış simultane kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara cebin uyardı.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, cuma namazı günü Doğu Karadeniz bölgesinde acı yağmur beklendiğini açıkladı. Meteorolojinin açıklamasına bakarak Giresun ve Trabzon’da sağlam, Rize ile Artvin’in yıldız ilçelerinde haddinden fazla kuvvetli ve kırıcı sağanak yağışın beklendiğini duyurdu. Hava Bilgisi, yurttaşları; yeğin, taşma, sebep, toprak kayması, yağış simultane akva rüzgar ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara cebin uyardı. Meteorolojinin açıklaması şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere bakarak; 23.09.2022 Cuma Namazı önce saatlerden itibaren Giresun ve Trabzon çevrelerinde sağlam (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in yıldız ilçelerinde haddinden fazla sağlam ve zehir (51-100 kg/m2) sağanak ve gök ses boğanak yağmur beklendiğinden dominant, taşma, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara karşı tetik ve müdebbir olunması gerekmektedir.”

Share: