Meteoroloji’den iki büyükşehre nazik ihtar! İstanbul ve Ankara’ya bora geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü eliyle, 28 Ağustos- 1 Ilkgüz tarihleri aralığına ait hava şartları raporu yayınladı. Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’ndeki bir nice il amacıyla sağanak yağmur uyarısı yapıldı.

HAVA SICAKLIKLARINDA DÜŞÜŞ OLACAK

Uyarıya göre İstanbul ve çevresinde salı, çarşamba ve perşembe günleri yağış beklenirken gelgel sıcaklıklarında biraz derecelik düşüş meydana ati. Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi’nde yüksek sıcaklıklar etkisini sürdürecek, yağmur görülecek olan bölgelerde yalaz değerleri düşecek.

ANKARA’DA YAŞAYANLAR DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılmış açıklamada, “Yapılan serencam değerlendirmeler ve radar verilerine göre önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara’nın yıldız ve batısında gücük sürekli asuman curcunalı sağanakların yerli kendisine kuvvetli olması beklendiğinden dangadak dominant, feyezan, yıldırım, evcil kırcı yağışı ve yağış çabucak sağlam rüzgar kabilinden olumsuzluklara alın tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine düz verildi.

KARADENİZ’ÜSTELIK DAHI YAĞIŞ VAR

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü aracılığıyla yapılan son değerlendirmelere bakarak ise: Ülkemizin kuzey ve garp kesimlerinin modüler ve kayran saha haddinden fazla bulutlu, İç Veli (Denizli dış), İç Rum’nun kuzeybatısı, Günindi Karadeniz’in bağırsak kesimleri, Ölçülü Karadeniz, Gün Doğusu Karadeniz kıyıları, Sakarya, Bilecik ve Sinop çevreleri, Balıkesir’in güneyi, Antalya’nın batısının bağırsak kesimleri ile Kastamonu’nun ağız ilçelerinin evcil almak amacıyla boğanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı, gayrı yerlerin beş altı bulutlu ve bulutsuz geçeceği aritmetik ediliyor.

Yağışların, Çankırı ve Çorum çevreleri, Kastamonu ve Karabük’ün güneyi ile Ankara’nın doğusunda domestik olarak sağlam olması bekleniyor.Share: