Meteoroloji’den kritik uyartı! İstanbul’da ferda sağlam yağış bekleniyor

Hava Bilgisi, AKOM ve AFAD’ın uyarılarının arkası sıra muhtemel bora yağmur esbak akşam İstanbul’da enerjik oldu. Gök ses yağış, sabaha büyüklüğünde aralıklarla bitmeme etti. Sabah saatlerinde ise Arnavutköy, Alibeyköy, Sarıyer ve Esenyurt üzere bir nice noktada boğanak hayatı menfi etkiledi. Çıkmaz ve caddeler göle dönerken vesait yollarda kaldı. Ara Sıra karı ve hisse senedi yerlerini ise akarsu bastı.

METEOROLOJİ’DEN YENİ UYARI

MGM İstanbul Kesim Oranlama ve Er Uyarma Merkezi’nce yapılan açıklamada, ferda sabahleyin saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi’nde görülecek gök curcunalı sağanak yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova çevrelerinde sağlam (21-50 kg/m2), Edirne’nin güney ilçelerinde ( Enez, İpsala, Keşan, Uzunköprü, Meriç) saha vadi çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağının aritmetik edildiği bildirildi.

VATANDAŞLARA TEDBİR UYARISI

Açıklamada şappadak sel, feyezan, yıldırım, yerel meşgul yağışı, hortum mekanizma riski ve yağmur simultane kuvvetli rüzgar kabilinden olumsuzluklara alın dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.Share: