Meteoroloji’den Marmara Bölgesi İçin ‘Sağanak Yağış’ Uyarısı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, bu tün yarısı itibaren Marmara Bölgesi’nde asuman ses boğanak yağış beklendiğini bildirdi. Hava Bilgisi, meydana gelebilecek başat, taşkın ve hortum kabilinden olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu geceleyin yarısından itibaren İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te sağlam; Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da ise meydan kayran sağlam yağmur beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’nin uyarısı şöyle:

“Marmara Bölgesi’nde 25.08.2022 Perşembe haset beklenen gök patırtılı boğanak yağışların, İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te yerli yerine akva (21-50 kg/m2), Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da meydan düz çok akva (51-75 kg/m2) olacağı durum ediliyor. Vehleten hâkim, seylap, sebep, yerli kırcı yağışı, hortum oluşma riski, sağlam rüzgar ve gücük mütemadi sıkıntı ile ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara cebin titiz ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: