Meze Bektaş: “Bu takımın şu an lider olması gerekiyordu”

Samsunspor Maharet Direktörü Alay Bektaş, “Bu takım baskın oynuyor. Samsunspor bu ligde tıpkı güçtür. Hep rakiplerde bunu akseptans ediyor. Bu takımın şu an şef olması gerekiyordu. Önümüzdeki maçı kazanıp taraftarlarımıza, camiamıza armağan etmek istiyoruz” dedi.

Spor Kıç 1. Küme takımlarından Samsunspor, hafta sonu evinde karşılaşacağı Manisa FK maçı hazırlıklarına Nuri Asan Tesisleri’nde yaptığı düzentileme ile sürdürdü. Ustalık Direktör Hezel Bektaş, taktik antrenmanı öncesi basın mensuplarına de açıklamalarda bulundu.

“Önümüzdeki maçı kazanıp taraftarlarımıza, camiamıza armağan etmek istiyoruz”

Manisa FK maçının hazırlıklarının sürdüğünü ifade eden Bektaş, “Maçlarda yük uyguladığımız doğrudur. Ego konuştuğum devir datalarla, verilerle konuşmak durumundayım. Bu 3 maçta sonuç 2 senede yakalanan pozisyona göre çok henüz çok baylanlık var. Ancak atamıyoruz. Oyuna baktığımız devir başat oynuyoruz. Gol yollarında sorumluluk atamadığımız içindir. Sonuç maçta rakip 10 kişiyken yediğimiz goldür. Ondan sonra kaçırdığımız goller vardı. 90 pozitif 7’de golü atsak şu an liderdik. 2 nokta kaybettik. Bu bando kaybetmiyor, bu mızıka dominant oynuyor. Samsunspor bu ligde aynı güçtür. Bilcümle rakiplerde bunu kabul ediyor. Bugünde Manisa FK maçının hazırlıkları sürüyor. Taktik idmanla bugün sürdürüyoruz. Biricik mutsuzluk bu takımın şu dakika önder olması gerekiyordu. Önümüzdeki maçı kazanıp taraftarlarımıza, camiamıza mutlu etmek istiyoruz. Şu anda Alp’in olmaması ağız ağıza yönetimle alakadar bire bir karardır. Ben gelişigüzel oyuncuyu severim. Şanlı Ülgen iyi sağlam olduğu üzere ihtimal elan fazla müddet almak istediği amacıyla başka takıma kiralık gitmesi söz konusu oldu. Hasan Kılıç ise hasrolunmak istediği için yönetimle konuşarak, yolları ayırdı. artık de gideceği takımda başarılar diliyorum” diye niteleyerek konuştu.

“Orta sahaya alıntı düşüncemiz yok”

Ilımlı sahaya nakil üzerine ise, “Aktarma yerine tek öyle ayrımsız düşüncemiz namevcut. Zaten oyuncumuz Cihan var. Evren 2 cepheli oynuyor. Sarp var, Polat var, Muhammet var. Bunlar gelecekte Samsunspor’un formasını giysi oyuncularımızdır. Onlara dahi müddet verebileceğimiz maçlar olacaktır” şeklinde konuştu.

“Samsunspor camiasında talihsiz olan bir olmamalıdır”

Manisa maçını kazanarak aynı paradigma çakozlamak istedikleri ifade fail Bektaş, “Bugüne baktığımızda başkanımızdan tutun bilcümle çalışanların, tesistekilerin bu oluşumda katkıları var. Bu takımın böyle olmasında herkesi katkısı var. Seçkin maçı sarmak için oynuyorum. Altay maçını kazandık. Eyüp maçında oynadığım oyunla yengi bekliyordum. Erzurum maçında üstelik galibiyet bekliyordum. Oynadığımız maçlarda parametrelere göre bana tek takım yarar sağlayamadı. Ego eleştiriye açığım. Gol atamıyorum. Bu çocuklara maneviyat vermemiz geçişsiz. Bu füru bunu hakkediyor. Yüzdelik 100 şampiyonuz diyorlar. Bedbaht olanın burada işi bulunmayan. Samsunspor camiasında bahtsız olan tıpkı olmamalıdır. Bu taraftarın on paralık kimsenin üzmesine hakkı bulunmayan. Özellikle bu hafta kazanarak, Manisa maçında bire bir sekans yaparak taraftarımıza onurlandırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. – SAMSUN

Share: