MHP Giresun İl Başkanı Mahmut Karakuş oldu

MHP Giresun İl Başkanlığı’na Mahmut Karakuş getirildi.

Milletvekilliği aday adaylığı için MHP Giresun İl Başkanlığı görevinden istifa eden Ertuğrul Gazi Konal, tümen binasında planlı basın toplantısında, görev yaptığı dört yılı değerlendirdi.

Yeni dönemde mebus namzet adayı namına partinin, toprak ve ilçe yöneticilerinin emrinde olduğunu tamlayan Konal, şunları kaydetti:

“Genel merkezimize kabul edilen istifamdan sonradan boşalan il başkanlığı koltuğuna, değerli mülk yöneticilerimizin oy çokluğu, Genel Başkanımızın oluru ile Mahmut Karakuş’un devam edeceğini büyük tıpkı sevinçle paylaşıyorum. Partimizin herhangi bir kademesinde görev almış, tecrübesi ile bize baştan sona sefer göstermiş çarkıt İl Başkanımız Mahmut Karakuş ve değerli yönetimin önümüzdeki seçimlerde şişman çaba gösterip başarı ile seçimi sonuçlandıracaklarından şahsım adına şüphem bulunmamaktadır.”

Karakuş ise bağlanak ve el birliği içerisinde akım edeceklerini vurgulayarak, “Hepimiz aynı eliyle tutarsak bu yükü haddinden fazla olağan kaldırırız amma herkes tıpkı vasıtasıyla çekerse, ‘Ben yokum, benim dediğim olmadı.’ olursa yapamayız, kaldıramayız, gine Giresun makus talihine yenilir. Tıpkısı mebus çok oylumlu. Ertuğrul başkan istifa etti, fedakarlık yaptı garantisi namevcut, amma burada şu garanti var, kim olursa olsun bu düzenleme sağlıklı ayakta duracak, bu sözü veriyorum.” dedi.

Share: