Milletvekili Fırat: “SELIM Fırka adına istihdama, üretime ehemmiyet verdik”

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde elektrik gösteren dokuma işletmelerini ülfet fail YANLIŞSIZ Parti Adıyaman mebus İbrahim Halil Fırat, parti olarak istihdama üretimi ve kalkınmaya ehemmiyet verdiklerini söyledi.

Sincik ilçesinde ruh gösteren tekstil işletmelerini görüşme eden saylav İbrahim Halil Fırat’a, SELIM Tümen kaza başkanı Fikret Garip, ülke genel meclis üyeleri Abuzer Yaşar ve Mehmet Yağız haremlik etti.

Sincik ilçesindeki tekmil nesiç işletmelerini yegâne bir tane gezerek işletme sahiplerinden çalışmalar karşı hikmet alan Milletvekili Fırat, nesiç işletmeleri çalışanları ile arkadaşça yazar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını iletti.

AK Fırka öncesinde Adıyaman’bile sanayileşmenin haddinden fazla düşük seviyelerde olduğunu tamlayan Saylav Fırat, “Sincik ilçesinde bu tuhaf işletmeler yoktu. Burada gençlerimiz familya bütçesine katkıda çıkmak için büyük şehirlere başvurmak zorunda kalıyorlardı. Büyükşehire gidemeyenler ise yaz mevsimlerinde tarım işçisi olarak Çukurova’ya iğ toplamaya, Karadeniz’e fındık toplamaya, Niğde- Nevşehir’e patates toplamaya, Malatya’ya kayısı toplamaya gidiyorlardı. Bugün Sincik ilçemizde yapı işletmelerini gezerken şunu gördük, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde AK Öğür hükümetleri vasıtasıyla getirilen teşvik paketleri ile Sincik kabil süfli ayrımsız ilçede dahi kestirmece 1500 güç istihdam ediliyor. SELIM Tümen kendisine iktidara geldiğimiz günden beri ülkemizde istihdama, üretime ve kalkınmaya ehemmiyet verdik. çıktı bile işletmelerimizi destekleyeceğimizi, çalışanlarımızı birlikte sahn pahalılığına cebin hiçbir devir ezdirmeyeceğimizi göstermek isterim. İstihdama katkılarından dolayı Sincik’teki oluşum pres sahiplerine teşekkürname boy bos çalışmalarında başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Milletvekili Fırat ve beraberindekiler henüz sonraları Alancık, Eski köye ve Yarpuzlu köylerini mülakat ederek köy muhtarları ve kanma önderleri ile köylerin ülkü ve sıkıntıları ve yapılan kamu yatırımları ile ilgilendiren istişarede bulundu. – ADIYAMAN

Share: