Milletvekili Tutdere, Besni’nin köylerini gezdi

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Saylav Abdurrahman Tutdere, Besni ilçesine kapalı köyleri gezerek burada bulunan köylülerin sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Besni’ye kapalı köyleri biricik biricik gezen Milletvekili Abdurrahman Tutdere’ye, CHP İl Komutan Yardımcısı İsmet Tanrıverdi, Besni kaza Başkanı Vakkas Miftah, Şambayat Şehremini Nejdet Arıcı ve parti üyeleri haremlik etti.

Besni ilçesine ilişkin Atmalı, Çamlıca, Aşağıçöplü, Kızılhisar, Güneykaş, Akpınar, Burunçayır, Kızılpınar, Beşkoz, Dörtyol, Geçitli, Beşyol, Topkapı, Çanakçı, Sayören, Ören, Kızılin, Bahri, Kesecik ve Alişar köylerini konuşma fail Saylav Tutdere, köylülerin sorunlarını bir tane tek nokta alarak sorunların çözümü üzere ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Besni’deki bir nice köyü birbirine bağlayan ve fiziksel ara dolayısıyla herhangi bir sene onlarca kazanın meydana geldiği Çanakçı Köprüsüyle ilişkin mütekellim Mebus Tutdere, “Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler sırasında burada balaban ayrımsız mağduriyetin yaşandığını gördük. Besni kaymakamlık merkezini birçok köye bağlayan ve Sofraz Çayı üstünde mevcut Çanakçı Köprüsü’nün durumu adi içler acısı. Şu anda bu köprünün üzerinden benzeri şalter da geçemiyor. Bu öğün ve köprü fiziksel şartlar anlamında ihtiyacı karşılayamaz ağıl gelmiş. Köylüler ve muhtarlar temas yıl burada çeşitli kazaların meydana geldiğini, bu yolun ve köprünün imdi kullanılamaz kuzuluk geldiğini ilettiler.

Bütün siyasetini yaptığı yollar üstüne kuran ve yaptığı yollarla övünen AK Fırka iktidarına Çanakçı Köprüsü üzerinden sesleniyoruz, Çanakçı köprüsünün halini sizler da görün. Besni’ye yapacağınız önce ziyarette bu köprüyü yerinde mülakat edin. Biz iktidara, Adıyaman Valiliği’ne ve Besni Kaymakamlığı’na üstelik davet yapıyoruz. Bu köprüden bire bir çevirgeç de geçmekte zorlanıyor, haddinden fazla bati öfke genişlik ediyor” dedi.

Türkiye’nin herhangi bir durumunda sorunların bir olduğuna birlikte ilgi calip Mebus Tutdere, ” Cumhuriyet Halk Partisi’nin üstelik ortamında bulunduğu Millet İttifakı’nda farklı görüşlere ehil liderler var. Bu liderler bozukluk bire bir araya geldi? Tümce şurası görüyor, uçak dun akıllıca burnunu indirmiş ve çakılmak için. Şayet tığ bu düşüşü önleyemezsek çakılacağız ve hepimiz imha olacağız. Biz bundan dolayı benzeri araya geldik ve millet ittifakında vadi kayran partiler namına balaban tıpkı birliktelik içerisindeyiz. Türkiye’yi adım adım geziyoruz ve gittiğimiz her yerde dava var. Dava Erzurum’bile üstelik var, Malatya’bile bile var, Manisa’de dahi var, Adıyaman’birlikte üstelik var. Bu köyün sorunu neyse bu sorunlar Türkiye’nin her durumunda var. Tığ Türkiye Nazik Kavim Meclisine Adıyaman’ın parçalanmamış sorunlarını taşıyoruz. Vekiliniz olarak elimizden mevrut rastgele soy çalışmayı ve gayreti gösteriyoruz. Bugün sizden aldığımız bu endişe ve şikayetleri üstelik 1 Ekim’dahi TBMM’ye taşıyarak çözümü için yakından takipçisi olacağız” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: