Milli pehlivan Kayaalp, Yozgat Güreş Terbiye Merkezi’ni görüşme etti

Olimpiyat ikincisi, acun ve Avrupa şampiyonu milli pehlivan Meram Kayaalp, Yozgat Güreş Eğitim Merkezi’ni müzakere edip, terbiye gören sporculara tecrübelerini aktardı.

Burada gazetecilere açıklamada kâin Heves Kayaalp, memleketi Yozgat’a seçkin geldiğinde spor hayatına başladığı Güreş Terbiye Merkezi’ni görüşme ettiğini, sporcularla antrenman yaptığını anlattı.

Sporculara elinden geldiğince bindi vermeye çalıştığını dile getiren Kayaalp, “1-2 yıla güreşi bırakacağım. Güreşi bıraktıktan sonraları birlikte buradan yıpranmamış şampiyonlar çıkması için elimden geleni yapmaya himmet gösteriyorum. Onlara temas konuda havari ve örnek olmaya alışıyorum.” dedi.

-“Hayalim olimpiyat şampiyonluğu”

Kayaalp, 2024 Paris Olimpiyatları’ndan bilahare enerjik sporu noktalamayı düşündüğünü dile getirerek, bugüne kadar kazandığı başarılarla mutlu olmaya bitmeme edeceğini kaydetti.

Güreşe 2000 yılında başladığını ve bu işi zamanı gelince tasarruf etmek gerektiğini dahi düşündüğünü vurgulayan Kayaalp, şu ifadeleri kullandı:

“2024 Paris Olimpiyatları’na çokça ferah çalışıp, sunma iri hedefim olan zer madalyayı kazanarak bu işi çoğaltmak baht peki inşallah. Hayalimi akdetmek amacıyla çalışacağım. Sonuçta adi yaşlardan itibaren bunun hayalini kuruyorum. Ne kadar Avrupa, acun şampiyonu olsak da ne kadar olimpiyatlarda 3 madalya alsam da aynı olimpiyat şampiyonluğu üstelik reva diye düşünüyorum. Onun amacıyla bilcümle gayretimi bu işe vermeye bitmeme edeceğim. Böke reşit ayrımsız vaziyette bu işi çoğaltmak yer iri hayalim.”

Yozgat Güreş Yetişek Merkezi Antrenörü Fatih Canbaş da sporcuların milli güreşçi Kayaalp’i kat sayı aldığını ve onu görünce motive olduklarını anlatım etti.

Sporculardan Ayvaz Kaan Yozgat ise 5 yıldır güreş yaptığını, 57 kiloda Türkiye üçüncülüğünün bulunduğunu dile getirdi.

Yozgat, “Arzu Ağa antrenmanlara geliyor ve bizi spora heveslendirme ediyor. Arzu Ağa’i gördükçe ben dahi onun gibi ülkemi gururlandırmak, Avrupa ve dünya şampiyonu girmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Share: