Milli sportmen kemerini depremzedeler için satışa çıkardı

– Milli sporcu kemerini depremzedeler amacıyla satışa çıkardı

ŞIRNAK – Şırnak’ın Cizre ilçesinde milli sporcu Medeni Çelik, kick boksta kazandığı kemerini depremzedelere müzaheret için örtüsüz artırmayla satışa çıkardı.

Cizreli 21 yaşındaki milli sportmen Medeni Polat, 2022 yılında İstanbul’de planlı kick boks organizasyonunda şampiyon yerine tümsekli kazandı. Çelik, etraflı yıllar fiilen kazandığı kemerini depremzedeler üzere satışa çıkarmaya değişmeyen verdi. Boş artırmayla yapılacak satışta arz faziletli fiyatı verenlere kemeri satarak, gelirini depremzedelere kullanması amacıyla AFAD’a bağışlayacak.

5 yaşında başladığı kick yumruk oyunu, yumruk oyunu, wushu, muay thai gibi dallarda savaşım eden Kentlileşmiş Polat, 2020 tarihinde Hırvatistan’bile planlı Kick Yumruk Oyunu Avrupa Kupası Şampiyonası’nda Bala-Low Kick Contact kategorisinde rakibini yenerek Avrupa birincisi oldu.

Kentlileşmiş Çelik: “Geliri AFAD’a bağışlayacağız”

Kemer satışından gelecek gelirin depremzedelere bağışlanacağını belirten Milli Sporcu Kentlileşmiş Çelik, “21 yaşındayım 4 branşla ilgileniyorum; kick box, boks, wushu, muay thai. Şu zaman elimdeki kemer üzere 5 yaşından beri çalışıyorum. Bu süreçte Türkiye şampiyonu oldum. Avrasya Balkan şampiyonu oldum. 18 yaşında Türkiye’nin sunu büyük platformunda dövüşmeye hak kazandım. Bu kemeri alabilmek için bu platformda dövüşebilmek için haddinden fazla egzersiz yaptık, haddinden fazla çalma döktük. Sonunda bu kemere eş olabildim. Şu zaman acun arenası üzere hazırlanıyorken haddinden fazla dağ tıpkı olgun ile uyandık. Kahramanmaraş merkezli olan depremden dünya ego ve ekibim haddinden fazla üzüldük. Bundan ötürü elimizden gelenin fazlasını yarmak namına kemerimi müzayede ile satışa sundum. Buradan ati geliri ile de AFAD’a başlayacağız. Bulutsuz artırmamız 1 Mart’ta sonuç bulacaktır. 2022’de profesyonel arenada kazandım bu kemeri İstanbul’da pik çıkarak kazanmıştım” dedi.

Kentlileşmiş Polat’in teferruatlı yıllar uğraşıp kazandığı kemeri satışa sunarak depremzedelere apotr olmasının kendilerini gururlandırdığını belirten çalıştırıcı Vedat İdiz, “Kendisi aç düzeyde dövüşmüş Avrupa ve Türkiye şampiyonudur. Bu arenada Kemer nail ayrımsız sporcumuz. Cizre gibi benzeri yerde iri imkansızlıklarla boğuşarak bu başarılarını kazandı. Bu başarılar dile dümdüz başarılar değil. Bu şartlarda bu duruma karışmak çokça balaban mesai ve iş gerektiriyor. Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve ön illerini dahi büyük etkileyen depremde haddinden fazla üzüldük yıkıldık adeta. Depremde yaşamını yitiren vatandaşları Allah’tan yağmur yaralılara üstelik evgin şifalar diliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Biz evvel günden beri Cizre’dahi sporcularımız ve el ile sahadayız elimizden gelen yardımların hepsini yapmaya çalışıyoruz” diyen İdiz, “Lüzumlu maddi gerek manevi şekilde çalışıyoruz. Bu bizim amacıyla tam ve inandırıcı olmadı. Bu nedenden dolayı arz az 15 yıllık bire bir emeğin neticesinde kazandığımız bu kemeri artırma yolu ile satışa çıkardık. Buradan gelecek geliri AFAD’a başlayacağız. Bundaki maksadımız, tıpkı nebze üstelik olsa depremde etkilenen insanlarımız için aynı katkımız tıpkısı faydamızın olmasıdır. Etraflı yıllar ve detaylı emekler sonucu kemerimiz onlara feda olsun. Umarım kemerimiz haddinden fazla erdemli tıpkısı meblağ ile satılır ve bu mevrut mülk AFAD’a başlanacaktır.” İfadelerini kullandı.

Share: