Milyonerliğe götüren 13 yalın kat aşama

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Milyoner almak ve er tekaütlük kendini güvende fehmetmek talip herkesin hayali niteliğinde. CNBC’nin haberinde Steve Adcock’un bu hedefe yansımak amacıyla uyguladığı 13 berenarı yalın kat kurala saha veriliyor.

Adcock 23 Fasıla 2016 tarihini katiyen unutamayacağını belirtiyor. Zira bahis konusu ruz bireysel yatırımcının birlik zamanlı olarak çalıştığı serencam zaman: “Eşim ve ego sırasıyla 33 ve 35 yaşlarımızda bilgelik teknolojileri sektöründe 870 bin dolarlık deneyim yaptıktan sonraları tekaüt olduk. Piyasalardaki yükselişin dahi sebebiyle kemiksiz servetimiz 1 milyon dolara yükseldi.”

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak zengin benzeri aileden doğmayan ve öz işletmelerini başlatmayan çift hemen kısmık çalışarak ve stratejik mal hamleleri gerçekleştirerek tekaütlük planlarını gerçekleştirecek seviyeye kazanmış. Adcockların 14 yıllık kariyerlerinin arkası sıra tekaüt olmalarını sağlayıcı 13 haddinden fazla dümdüz mal kuralı ise şöyle:

1. ‘Hayalinizin ardı sıra gidin’ üzere tavsiyeleri umursamadım

Adcock daha yaratıcılık gerektiren tutkuların faturaları ödemek için rastgele zaman tam olamayabileceğini belirtiyor. Zat tutkusunun birlikte fotoğrafçılık olduğunu belirten Adcock faal yanınınsa bilgisayar mühendisliği olduğuna dikkat çekti.

2004 yılında, tıpkı yazılım mühendisi kendisine mebde maaşının 55.000 dolar olduğunu tamlayan Adcock 2016 yılına büyüklüğünde maaşının 100.000 doların üzerine ulaştığını söyledi. Milyoner zinde emekli konuyla ilişkin şu tavsiyelerde bulundu:

“Eğer tutkularımın peşinden gitseydim bu maaşlara ulaşabileceğimden sakıncasız değilim. Hobilerinizi faziletkâr ücretli, pazarlanabilir ayrımsız kariyerle birleştirmek kabil olsa da bu düşündüğünüzden henüz bir iki yaygındır. İyi olduğunuz alanlar etrafında tıpkısı kariyer oluşturun.”

2. Milyonerleri izlem ettim

Kariyeri süresince birçok zengin insanla tanıştığını tamlayan Adcock bu insanları hasetlenmek adına ne yaptıklarını kademe alarak izlediğini belirtiyor:

“Üniversiteden bilahare gelişigüzel çalıştığım Brian’ı asla unutmayacağım. Benden birkaç gözyaşı büyüktü ve altı yaşında benzeri Honda Accord kullanıyordu. Milyoner olmasına karşın kızgın aynı Casio saati vardı ve işaret kıyafetler giymiyordu.

Brian değme ahit ofisteki evvel kişiydi, katiyen bölüm politikalarına batmadı ve alelumum elan aşkın sorumluluk almak amacıyla gönüllü oldu. O yüklü ayrımsız aileden gelmiyordu. Bunun hesabına, servetini yatırım yaparak ve harcamalarını arama ederek kazandı.”

3. Kaybeden insanları hayatımdan çıkardım

Adcock yalnız barlarda bade içmeyi ve dünyalık harcamayı seven insanlarla takılan insanların büyük olasılıkla bire bir miktarda para harcayacağını söyledi:

“Etrafımdaki insanları güncelleyerek hayatımı da güncelledim. Ofisteki yeryüzü dolgunca başarım gösteren insanlarla veriş kurdum. Benden daha muvaffakiyetli olan insanlarla bedava devir geçirdim. Misyonum onlarla bire bir münasebet kurmaktı. Onların alışkanlıkları bana üstelik bulaştı. Birbirimizi motive ettik.

Elan bol finansal kararları vermeye başladım ve alkolü azalttım. İş durumunda, ağır ezgi namına aşkın say yaptım ve bire bir efdal performans gösterenlerin yaptığı kabilinden remiks ve gelişim istedim. İşe yaradı.”

4. Fırsatları değerlendirdim

KÖLE’deki tekaütlük yatırım programlarından sonuna büyüklüğünde faydalandığını açıklayan Adcock antrparantez bireysel yeteneklerini imar etmek için birlikte fırsatları değerlendirdiğini söyledi:

“Tüm zamanlı işiniz, elektronik beyin programlama, muhasebe ve devir yönetimi kabil istihdam edilebilir becerilerinizi artırmanıza apotr olacak eğitim bilimi ve talim fırsatları birlikte sunabilir. Bu beceriler, kariyeriniz boyunca terfi ve remiks kabul etmek amacıyla kullanılabilir.”

5. 14 yılda ilkokul posta müşareket değiştirdim

Eskimemiş bir işe bağışlamak genellikle remiks almanın sunu çarpık çurpuk yoludur. Henüz faziletkâr aynı mahiye görüşmek sürecin tabii tıpkı parçasıdır. Adcock her ortaklık değiştirdiği tam %15 ila %20 remiks aldığını belirtiyor. Bu devlet benzeri süreçte işverenlerin sunduğu %3’lük yaşam maliyeti eşit artışlarının çokça üstünde:

“Takkadak işinizi çokça sık değiştirmemeye özen edin. Rastgele pozisyonda en birkaç bir yıl kalmaya çalışın, çünkü bazı işverenler sıkça hisse senedi değiştiren adayları işe almayacaktır. İşe alım ve harmoni sağlama süreci pahalıdır.”

6. Herhangi Bir şeyi otomatikleştirdim

Adcock ödeme planlarını ve emeklilik yatırımlarının tamamını hudayinabit talimatlarla gerçekleştirdiğini belirtiyor. Taze zor bu sayede değme maaşta repertuvar sağlayabildiğini söyledi:

“Ayrıca cümbüş, su faturaları ve hatta bazı yüreklilik kartları kabilinden ödemeler üzere kendiliğinden ifa talimatına kaydoldum. Yegâne benzeri ödemeyi dahi kaçırmadım ve geç ifa ücretlerinden, ürem ödemelerinden ve sair cezalardan kaçındım.”

7. Tiksinti duyan uzak durdum

Adcock’a bakarak koca tıpkısı kadem yapmanın sunma bahtsız bire bir yanı, tiksinme duyulan insana dönüşmek: “İnsanlar paranızı farklı ayrımlı şekilde harcadığınız için sizi eleştireceklerdir. Happy hour saatlerinde bara gitmeyi reddederseniz arkadaşlarınızdan bazılarını kaybedersiniz. Bu seçme ahit mahdut değildir, ancak nefreti görmezden süzülmek naz düz yazı etmenin ayrılmaz bire bir parçasıdır.”

8. Komşuların ne yaptığıyla ilgilenmedim

Dinç tekaüt komşularının yaptığı yatırımlara uzlaşma çıkarmak zorunda hissetmediğini söylüyor:
“Komşum kullanılmamış işaret fazla, bire bir bot veya eş aldı diyerek ben da ahzetmek zorunda değilim. Komşuları görmezden gelmenin sunma mebzul yolu öz hedeflerinize odaklanmaktır. Eşim ve ben her akşam köpeklerimizi mahallede gezdirirken gelecek beklentilerimiz hakkında konuşurduk. Bu, hedeflerimizi zihnimizin dolay planında ve merkezde tutmamıza koruyucu oldu. Başkalarının gider alışkanlıklarının bizimkini etkilemesine müsaade vermedik.”

9. İletişimde belirgin olmaya öncelik verdim

Adcock eşlerin bire bir hedefe karışma olmasının haddinden fazla balaban olduğuna dikkat çekti:

“Çoğu antlaşma, eşlerin masraf alışkanlıkları, hedefleri ve hayalleri üzerine farklı fikirleri vardır. Arama edilmezse, bu farklılıklar ilişkide mali hedeflerinize ulaşmanızı engelleyen tartışmalara ve diğer sorunlara hastalık olanaklı.

Dosdoğru ilişkiler, eşinizle kategorik iletişime bağlıdır, sonunda hedeflere ve sizi neyin mutlu ettiğine neva sağlayabilirsiniz. Eşim ve ego seçme aktarılma gelecekteki hedeflerimiz üzerine konuşarak geleceğimizin elbette görünmesi ve adım atacağımız adımlar hakkında düşünüm birliğinde kaldık.”

10. Sağlığımı rüçhan ağıl getirdim

Adcock hayatın hemen paradan ibaret olmadığına özen çekiyor. Bu sebeple sağlık durumunu arz faziletli öncelik haline getirdiğini belirtiyor:

“Sağlığınızı gür olması sizi henüz bahtiyar ve daha doğurucu kılar ve bire bir zamanda umulmayan tıbbi harcamaların olasılığını azaltır. 2007’bile formsuz ve sağlıksızdım. Daha iyi beslenerek ve eğlenceli idman yaparak hayat tarzımı değiştirmeye karar verdim. Sonraki iki sene süresince 70 kilo verdim ve hayatım boyunca sunu iyi formumu sağladım.

Zaman 41 yaşındayım ve rastgele periyot ağırbaşlılık antrenmanına bitmeme ediyorum. Bu sene, eşim ve ego yedi dönümlük mülkümüzde hususi bire bir eş spor salonu kurmak üzere 10.000 dolar harcadık. Şimdiye kadar harcadığımız sunu gür paraydı.”

11. Emniyet kartı borçlarından kaçındım

KUL’de bireylerin toplanmış 840 milyar dolardan fazla cesaret kartı borcu bulunuyor. Repo oranlarının yükselmesiyle gelişigüzel kalan yüreklilik kartı borçları en aheste düyun arasına giriyor. Adcock konuyla ilişik açıklamasında şu ifadelere meydan verdi:

“Güven kartı faizinde yegâne bire bir dolar de ödemedim ve bunun çoğunu babama borçluyum. O bana kredi kartı borcunun tıpkısı ay da olsa sarkmasının akseptans edilemez olduğunu öğretti. Birçok herif üzere itimat kartları, ehil olunmayan paranın harcanmasını fazlasıyla kolaylaştırır. Bu, derhâl kontrolden çıkabilen tıpkı alışkanlıktır.

Kredi kartlarını ödemelerde amelî keşfetmek amacıyla kullanıyorum. Bir Nice kartın müşterilerine sunduğu ayyarlık koruması ve zımni garantiler, onları benim kızıl kılıyor. Fakat bakiyemi herhangi bir ay uyumlu yerine ödüyorum. 30’lu yaşlarımın ortalarında tekaüt olabilmemin balaban bir nedeni birlikte bu.”

12. Her ant ‘peki’ dedim

Adcock patika alanında namına sunulan cemi işleri kabul ettiğini ve bu sayede mesleğinde yükselebildiğini belirtiyor:

“Bana öneri edilen tıpkı işi şüphesiz yapacağımı bilmesem birlikte, seçme zaman düz okumayı akseptans boy bos ve başladığım üzere işi çözerdim. Ayrımsız Cuma günü ofiste, çalıştığım şirketin CEO’su ile tıpkı toplantıya çağrıldığımı hatırlıyorum. İçeri girerken gergindim, amma toplantının şimdiye büyüklüğünde elde ettiğim bildirme gani kariyer fırsatı olduğu ortaya çıktı.

Müşareket üzerimdeki bütün benzeri dalavere ekibini kovdu ve teknoloji bilgisi direktörü olmamı istediler. Bağan seviyede benzeri yazılım geliştiricisi kendisine, bu dev sıçrama ayn korkutucu görünüyordu. Elan önceki hiç becerikli adına çalışmamıştım ve bu büyüklüğünde nazik aynı terakki amacıyla tamamen tedariksiz hissettim.

Aklım bana ‘Teşekkürler, ama yarayışlı’ dememi söylüyordu ama ego esasen da kabul ettim. Çok fazla soru sordum, kendime karın hocaları buldum ve o noktadan itibaren bilcümle kariyerimi yükseltmek amacıyla ihtiyacım olan deneyimi kazandım.”

13. Bara gitmeyi bıraktım

Adcock mesleğinde yükselişiyle alay malay hedeflerine engel olan bazen alışkanlıklardan kurtulduğunu bile belirtiyor:

“Kariyerimin başlarında, sık sık gelişim arkadaşlarımla bara gidiyordum. Gelişigüzel gidişimde, içmece ayrıcalığı amacıyla 70 ila 100 dolar harcardım. Bire Bir kamer süresince, bar alışkanlığım yüzünden cüzdanımdan 350 ila 400 dolar boşaldı.

Birgün, bu gidişleri atlamaya karar verdim. Bunun hesabına bu parayı yatırıma yönlendirdim. Bu para 35 yaşında nesir ettiğim 1 milyon dolarlık envestisman maya oldu.

Ispirto ve pahalı latte harcamalarınızı arama altında tutun. arada bir hariç geçmek ülkü değildir. Fakat bu ayrımsız huy haline gelirse, olması gerekenden henüz fazla mal harcayarak gelecekteki benliğinizin kalitesini düşürüyorsunuz demektir.”

Ekonomiyi açıktan çalışanlar besliyor

 

Milyoner girişimci UFO avlayacak

 

Tüvana milyonerler fiyatlı alışverişleri erteledi

 

Share: