Muğla bili: Nazır Kasapoğlu, Yatağan Gençlik Merkezi’nin açılışını yaptı Açıklaması

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bu tesisler, binlerce şampiyonu yetiştiren, olimpiyatlarda önemli bayrağımızı dalgalandıracak sporcuların yetiştiği tesislerdir.” dedi.

Cahillik merkezi açılışı üzere Yatağan’a mevrut Icra Vekili Kasapoğlu, Şehremini Mustafa Toksöz, çoluk çocuk, sporcular ve vatandaşlar yoluyla çiçekle karşılandı. Kasapoğlu, ilçeye kazandırılan yeni tesisin körpe olmasını dileyerek küşat kurdelesini kesti.

Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, sinema salonu ve atölyeleriyle gençlik merkezinin Yatağan’a haddinden fazla yakışacağı söyledi.

“Türkiye kıvrak bir mutluluk”

Çoluk Çocuk için bütün elan iyisinin gayreti içerisinde olduklarını tabir fail Kasapoğlu, şunları söyledi:

“omuz omuza, yanında çalışmaya bitmeme edeceğiz. Muğla’ya yıpranmamış müjdeler, yeni heyecanlar amacıyla geldik. Muğla amacıyla dayanıklı çokça yayın ürettik çıktı, o eserleri hizmeti ahiz vakti geldi. Bu deneyimsizlik merkezimizi hizmete aldık, Köyceğiz’e üstelik gideceğiz. Spor salonumuzu, deneyimsizlik merkezimizi hizmete alacağız. Bunun kabilinden yön sahalarıyla, salonlarıyla, halı sahalarıyla, havuzlarıyla, kortlarıyla Muğla’mızda hizmete amade metanetli çokça tesisimiz var. İnşallah kurdelelerini alay malay keseceğiz. Türkiye işlek benzeri talih. Cumhurbaşkanımız liderliğinde, SELIM Parti hükümetleri kendisine lacerem bu çıtayı yükseltiriz, onun gayretindeyiz.”

Kasapoğlu, Muğla’nın toyluk ve spor yatırımları açısından ve spor turizminin avangart, gözde şehirlerden biri olduğunu dile getirdi.

“Altyapısıyla, âdem kaynağıyla bir spor devriminden bahsediyoruz”

Bakanlık kendisine benzeri seferberlik halinde çalışarak tarımı, turizmi, sanayisiyle balaban potansiyele cemaat Muğla’nın global ölçekte tıpkı spor şehri olmasının önünü açtıklarını anlatan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Muğla kendisine sunulan emekler ve gayretlerle hoppadak yaz aylarında değil, yılın temas ayında, her anında tıpkı cazibe merkezidir. Bu tesisler, binlerce şampiyonu yetiştiren, olimpiyatlarda şanlı bayrağımızı dalgalandıracak sporcuların yetiştiği tesislerdir. Spor turizmi noktasında sağlam çokça ayraç organize, bisikletiyle, yelkeniyle, yüzmesiyle, motosiklet sporlarıyla Muğla’mızın işaret olduğunun tescilidir. Bundan sonraki süreçte, Bodrum’dan Fethiye’ye, Fethiye’den Marmaris’e, Marmaris’ten Dalaman’a yekpare ilçelerimize kullanılmamış tesisleri kazandırmanın mutluluğunu hep gelişigüzel yaşayacağız. Özellikle Tokyo 2020’bile dedik ya ‘Bizim tıpkı spor politikamız var’. Hiçbir molekül doğru değil. Bizler toprağa döl eker gibi yavaş yavaş politikalarımızı hayata geçirdik. Yeni politikalar için dursuz duraksız, gözü kapalı çalışıyoruz. Altyapısıyla, âdem kaynağıyla bir spor devriminden bahsediyoruz. Bakir tarihler yazan nesiller ile aynı ekip var. Bu cümleler siyasetin gereği değil, bakım odaklı bir politikanın, stratejinin eseridir. Muazzez milletimizden aldığımız güçle buralara bu arada geldik. Ahali ele omuz omuza yürümeye birlikte devam edeceğiz.”

en son Ampute Milli Takımı’nın futbolda Türkiye’ye acun şampiyonluğu yaşattığını hatırlatan Kasapoğlu, madalyaların, başarıların takibini yapmakta zorlandıklarını dile getirdi.

“Spor politikamız var”

Tek başarının doğru olmadığını vurgulayan Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tıpkısı spor politikamız var. İşte benzeri tesisleşmeden bahsediyoruz, ülkemizi bire bir uçtan aynı kuyruk sokumu kemiği saran. Edirne’den Kars’a, Mersin’den Sinop’a tıpkı tesisleşme var. Ayak Topu sahaları, idman salonları var. Yüzme havuzlarınız, devasa stadyumlarımız var. Gururla söylüyoruz. Daha üç dolaşma geçmiş Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle İstanbul Zeytinburnu’nda buz adası açtık. Buz adasında Avrupa’nın en büyük, modern buz pistini devreye aldık. Bundan Sonra Türkiye’da buz sporlarıyla ilişik organizasyonları gerçekleştirmede rekabet üstünlüğümüzü ortaya koyuyor. Bu buz pisti bu ifadelerin ne kadar istekle olduğunu gösterir. Muğla’mızda çim hokeyiyle ilgili tören düzeni imzaladık. Herhangi Bir alanda gayretimiz, iddiamız, yetişen nesillerimiz var. Her alanda olduğu kabil sağlıkta, sanayide, eğitimde, ekonomide olduğu gibi sporda üstelik çıtası sunu yukarıda olan tıpkısı Türkiye var. Hamdolsun rüya meşgul, heyecan dolu, akide dolu aynı Türkiye yüzyılı var.”

Nazır Kasapoğlu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye yüzyılını gençlerle alay malay elan yaşayan ve adil tıpkısı dünya için inşa edeceklerini rapor etti. Takkadak kasılma değil, sportmen sayısı olarak hele 21 yıl önceki 2 bin 310 lisanslı sporcunun zaman Muğla’bile 123 bin lisanslı sporcuya çıktığını belirten Kasapoğlu, rakamların devrim niteliğinde olduğunu söyledi.

Açılan tesislerin kırcı dolu değerlendirildiğini görmenin kendileri üzere balaban aynı kasırga olduğunu kaydeden Kasapoğlu, bugüne büyüklüğünde tesislerden yeteri kadar istifade edemeyenleri tesisleri kullanmaya nida etti.

Kasapoğlu, Muğla ve ilçelerinde yapılan ve desteklenen yatırımlar ile tesisler üzerine dahi hikmet verdi.

Share: