Muğla Büyükşehir’in Okçuları Kalburüstü Grafiğini Sürdürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi okçuları, Antalya’da düzenlenen Okçuluk Ayan Hava ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası’ndan üç zer, üç gümüş madalya ile döndü.

Okçuluk Münhal Albeni ve Kulüpler Türkiye Şampiyonaları, Antalya’da yapıldı. Şampiyonalara, 36 memleket ve 84 kulüpten 326 sportmen katıldı. Şampiyonaların son gününde Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nın final atışları yapıldı. Turnuvada, Muğla Büyükşehir Belediyesi okçuları üç kızıl ve üç sim madalya kazanarak şişman muvaffakiyet elde etti.

Hazal Büyüklenme, U21 bayanlar kategorisinde kızıl madalya; Hazal Büyüklenme-Emircan Haney, takım büyükler kategorisinde zer madalya; Hazal Burun-Ceyda Kömür, kız takımı gençler kategorisinde altın madalya kazandı.

Şampiyonada iri erkeklerde Emircan Haney, kız takımı büyüklerde Hazal Koku Alma Organı-Ceyda Kömür ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda Hazal Koku Alma Organı-Ceyda Kömür- Songül Lök, sim madalya kazandı.

Kategorilerinde ilk 8’e giren sporcular, 24-25 Eylül’de Tokat’ta düzenlenecek Türkiye Kupası finallerinde yarışacak.

Kendi kategorilerinde önce 32 içerisinde saha düzlük sporcular, gelecek yılın milli takımına aday sportmen olmayı hak kazandı ve bu adlar 1-2 Ekim’de başlayacak milli mızıka berceste sürecine karışma olacak.

Share: