Muğla haberi: Bodrum Cup çan töreniyle başladı

– Bodrum Cup kampana töreniyle başladı

MUĞLA – Muğla’nın Bodrum ilçesinde bu sene 34’üncüsü düzenlenen American Hospital The Bodrum Cup çan töreniyle başladı. Bartın’de maden kazası zımnında kampana töreni sonrasında düzenlenecek olan cemi eğlenceler ise halel edildi. Maden kazasında ölen 41 iştirakçi için çan törenine katılan yarışmacılar 2 dakikalık istinkâf etmek duruşunda bulundu.

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Akdeniz’in bildirme şişman yelkenli yarışı olan Bodrum Cup “Maviye pahal katıyoruz” mottosuyla başladı. American Hospital The Bodrum Cup Yelken Yarışları öncesinde kampana töreni düzenlendi.

Eğlenceler iptal edildi

Herhangi Bir sene Çan töreni sonrasından yapılan DJ performansları, eğlenceler Bartın’de maden kazasında yaşamını yitiren 41 iştirakçi zımnında nakız edildi. Gelişigüzel sene balaban tıpkı coşkuyla başlayan Bodrum Cup bu yıl Bartın’de medyadan gelen beyaz zehir kazası dolayısıyla ekşimsi aynı şekilde çan töreni düzenlendi. Tören öncesi eroin kazasından yaşamının yitirenler üzere 2 dakikalık ocumak duruşunda bulunuldu. saygı duruşu ve konuşmalarda kaza nedeniyle derin aynı uysallık oluştu. Yelkenli yarışları başlayana büyüklüğünde planlı umum eğlenceler tahrip edildiği öğrenildi.

Kampana törenine Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, Bodrum Cup Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, arsıulusal konuklar, yarışmacılar ve davetliler katıldı. Arsıulusal davetliler, komisyon ve tören düzeni üyeleri müşavere yaptı.

Bodrum Cup’ın içtimai önemine değinen Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, “Forumdan sonradan zaman Bodrum Cup’ın ser kampanasını çalacağız. Bu katılımcılar açısında değişik kazanımlar sağlasa bile tığ yöneticiler olaya farklı açılardan bakıyoruz. O birlikte şu, yapılan her organizasyonda bir tasarı vermeyi tıpkı kazanım elde etmeyi arzularız. Bu bizim amacıyla çabucak bir yarışma değil yarışın çokça ötesinde tıpkısı mana tabir ediyor. Gençlerle yaşlıların buluştuğu, denizle karanın buluştuğu, yarışmacılarla seyredenin buluştuğu, doğayla çevrenin buluştuğu tıpkısı yarışma esasen yarış değil adı yarış. Mottosu ‘Maviye güç katıyoruz” semavi tutum yani denizden bahsediyoruz. Sebep maviye dokunaklı katacağız zira yaşamın kaynağı ora, semavi olmadan zaten tığ yokuz” dedi.

Bodrum Şehremini Ahmet Aras ise, “Haddinden Fazla etraflı sürede hazırlanan etkinlikler bunlar ve çokça kudretli etkinlikler. Bodrum Cup’ın 34 yıldır var olması Bodrum üzere çokça kocaman. Biz geleneklerimize sahibiz ve ehil çıkacağız. O yüzden Bodrum Cup’a değme ant ehil çıkıyoruz. Uray namına sonuna büyüklüğünde destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras ise, “34 sene evvel The Bodrum Cup’ın açılışında bu organizasyonu yapma gerekçesi adına şöyle demiştim. Denizi doğayı kullanmayan sevmeyen tek zürriyet doğamızı ve denizlerimizi koruyamaz. Bodrum evvelden benzeri süngerci kasabasıydı. Süngercilerimizden mevrut hikmet birikimlerimizi dinç nesillere aktarabilmek ve yelkeni sevdirebilmek üzere 34 yıl geçmiş yola çıkmıştık. O dolaşma gündemimizde sürdürebilirlik vardı. 34 yıl sonra yeniden formdayız gündemimiz gine sürdürülebilirlik” dedi.

Share: