Muğla haberi! Marmaris’teki sinsice göçmen faciasında ölen 6 can ortada esas ve 2 çocuğu dahi varmış

MUĞLA’nın Marmaris ilçesi açıklarında, Yunanistan unsurları vasıtasıyla ölüme tecezzi edilen 73 kesintili göçmenin kurtarıldığı, 2 çağa, 3 çocuk ve 1 eş, bütün 6 kişinin yaşamını yitirdiği faciada, kayıp olduğu belirtilen 5 güç için kontrol istirdat çalışmaları sürüyor. Ölenlerden Abdulvahap (4) ve 9 mahiye Asım’ın ahi oldukları ve anneleriyle birlikte hayatlarını kaybettikleri belirtildi.

Kıyı Düzenlilik Komutanlığı geçkin saat 00.10’da Kızılburun açıklarında birey salları içerisinde ayrımsız takım habersizce muhacir olduğu bilgisini aldı. Bölgeye giden 2 Sahil Asayiş botu, 3 birey salı içerisindeki 66 geriden geriye göçmeni kurtardı. Kurtarılan göçmenler ifadelerinde İtalya’ya müracaat etmek için 10 Eylül’de, 15 metre boyundaki ahşap tıpkısı tekne ile Lübnan’ın Tripoli limanından yola çıktıklarını, 2 aktarılma sonradan Rodos Adası açıklarında yakıtlarının bitmesi üstüne müzaheret istediklerini Palikarya asayiş güçleri aracılığıyla alındıkları botta altın eşyaları alındıktan bilahare 4 ayrı fert salıyla Türk karasularına yakın bire bir noktadan vurdumduymaz itildiklerini anlattı.

Dalgalarla birbirlerinden uzaklaşan duygusal sallarından birinin alabora olduğu anlaşıldı.Bunun konusunda Yaka Asayiş ekipleri denizde taharri-kurtarma çalışması başlattı. Yapılan çalışmayla nısıf batmış durumdaki duygusal salına tutunan 7 gizliden gizliye muhacir daha kurtarıldı. Birey salı yakınında ise 2 bebek, 3 yavru ve 1 kadının koyulmak amacıyla toplam 6 cansız bedene ulaşıldı.EŞİ VE 2 ÇOCUĞU ÖLDÜ, KENDİ SALIM KURTULDUOlayda Abdulvahap ile 9 aylık Asım’ın kardeş oldukları ve anneleriyle alay malay hayatlarını kaybettikleri belirtildi. 2 çocuğun babalarının ise sağlikli kurtulduğu öğrenildi. Babanın cenazeleri, işlemlerinin ardından Muğla’da toprağa vermeyi istediği bildirildi.2’Sİ SÜT KUZUSU 5 KİŞİ ARANIYORKayıp olduğu belirtilen 2’si süt kuzusu 5 yaşama amacıyla taharri kurtarma çalışmaları ise 1 Yaka Güvenlik helikopteri ve 2 botla sürdürülüyor.

Öte yandan, kurtarılan 73 kaçak göçmenin Yaka Güvenlik Komutanlığı ve İl Cingöz Komutanlığı’nda işlemlerinin ardından Ula Ferasetsiz Atıf Merkezi’ne götürüleceği bildirildi.

Share: