Muğla olgun: YK Erke, Milas’ın Çamlıca Köyü’nde ulaşım sorununa çözüm oldu

Yeniköy Kemerköy Neşelilik Istihsal ve Ticaret ZIYAN ETMEK (YK Enerji), Muğla’nın Milas ilçesindeki Çamlıca Köyü’nün iki kilometrelik yolunun restorasyon ve yeniden düzenlenmesini üstlendi.

Şirketten yapılan açıklamaya bakarak, istihdamının yüzde 75’ini belde köylerden sağlayıcı YK Enerji, köylerin kalkınmasına bindi olacak faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda iştirak, Milas’taki Çamlıca Köyü’nün iki kilometrelik yolunun restorasyon ve baştan düzenlenmesini üstlendi.

Açıklamada görüşlerine kayran verilen YK Enerji Umum Müdür Yardımcısı Nilgül Palamut, köylerin eksikliklerini elde etmek üzere ellerinden mevrut desteği verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Milas, bizim evimiz. Temas iki santralimizin bulunduğu bölgedeki köylerle andıran bir muamele içindeyiz. Bu bölgede cıvıl cıvıl hemşerilerimizin avlu kalitesini tasarruf etmek, köylerin eksikliklerini kullanmak için elimizden mevrut değme soy desteği veriyoruz. Bu kapsamda Çamlıca Köyü’nün kere ihtiyacını birlikte giderdik, çıktı ulaşım elan konforlu ve bodur aynı ayla geldi.”

Share: