Muğla yerel haberleri | Bodrum Belediyesi Ekiplerinden Baran Hatlarında Günahsızlık

Bodrum Belediyesi, yakın şita sezonu öncesi yağmur hatlarında ve dere yataklarında saflık çalışmaları yapıyor. Öz yataklarındaki evsel atıklar ve mazgallarda tıkanıklığa sebep olabilecek atıklar, ekiplerce temizleniyor.

Yağmur sularının birikerek su taşkınlarına hastalık olmasını engellemek üzere herhangi bir sene gerçekleştirilen icraat kapsamında Bodrum Belediyesi Bilgelik İşleri Müdürlüğü ve Saffet İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahsus tıpkı traksiyon doğrultusunda mazgalların ve dere yataklarının temizliğini yapıyor.

Haber İşleri Müdürlüğü ekipleri benzeri taraftan mazgal hatlarında günahsızlık yaparken, sair taraftan da gerekseme olan bölgelerde baran suyu tefcir hattı mefruşat çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Ortakent Hortma Caddesi’nde su taşkınlarıyla savaş amaçlı yapılan baran suyu drenaj hattı zemin çalışmaları tamamlandı. Dirmil, Gündoğan, Yalıkavak, Karaova mahallelerinde bitmeme fail çalışmaların bile kısa sürede bitirilmesi planlanıyor.

Vatandaşların kıygın olmaması için çalışmalar esnasında gelişmemiş sürekli kapanan ana yol ve sokaklar, şehremaneti web sitesinden yayınlanıyor.

DERE YATAKLARINDA TEMİZLİK

Belediye Katışıksızlık İşleri Müdürlüğü, Muğla Akarsu ve Kanalizasyon İdaresi Ofis Başkanlığı ile teşrikimesai ortamında Bodrum’dahi dere yataklarında kovanlık yapıyor. Tıpkı zamanda cadde ve vuzuh sokaklardaki mazgal ayıklama çalışmalarını de mütemadi yürüten ekipler, ilçe genelinde belirlenen öz yataklarındaki evsel atıkları temizliyor. Yağmur anlarında akarsu akışını engelleyecek bir nice evsel atılan, ekipler tarafından planlı aynı şekilde kaldırılıyor.

Share: