Muğla’da Karya’nın güzellikleri fotoğraf maratonla tanıtılacak

“Karya Başkenti Milas” sloganı ile Karya ve Menteşe Beyliğine başkentlik yapmış Milas’ın tanıtımına ulama seçmek, ilçenin kültürel, tarihi ve doğal zenginliğinin bilinirliğini tasarruf etmek üzere 3 zaman sürecek ışık maraton gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin beraberinde Avrupa’dan ati ışık tutkunları ile profesyoneller ve tıfıl fotoğrafçılar, 28-30 Ekim’dahi yapılacak etkinlikte Beçin Kalesi, Herakleia, Labranda Antik Kenti, Gökçeler köyü, Firuzbey Camisi başta tevessül etmek üzere Milas’ı fotoğraflayacak.

Seçici kurul eliyle belirlenecek fotoğrafların sahiplerine ödüller verilecek, dereceye müstahak tanıdık eserler sergilenecek. Etkinlikle bölgenin tanıtımına katkı sağlanması hedefleniyor.

Yarışmanın Avrupa’nın önemli kentlerinde düzenlendiğini tamlayan TM Sportif Yapılanma Yönetim Kurulu Başkanı Tuğberk Maviş, “Ülkemizde Mardin Valiliği desteği ile Mardin başta oluşmak amacıyla benzeri, iki iyice aranjman gerçekleştirildi. Biz bile projemizi Muğla Valimiz Orhan Tavlı’ya ilettik ve mail bandaj gösterdiler.” dedi.

Vali Tavlı’nın, kentin özellikle örenlik yerlerinin tanıtımına nazik ulama sağladığını vurgulayan Maviş, Muğla’nın fotoğraflanacak birçok ilçesi, ören yeri, tarihi ve kültürel değerinin bulunduğuna dikkati çekti.

Maviş, 28-30 Ekim’da yüzlerce foto tutkununun layenkati kenti fotoğraflayacağını anlatım etti.

Share: