Muhtarlık seçimleri cumhurbaşkanlığı seçimlerini aratmadı

Muhtarlık seçimleri cumhurbaşkanlığı seçimlerini aratmadı

Elazığ’da 10 bin müntehip 23 aday için kasa başına gitti

ELAZIĞ – Elazığ’da kullanılmamış kurulan mahallede muhtarlık seçimi yapıldı. 23 adayın ve 10 bin 823 seçmenin bulduğu mahallede 32 sandık kuruldu. Okullarda adım atacak meydan kalmazken seçim adeta cumhurbaşkanlığı seçimlerini aratmadı.

2020 depreminden sonraları kullanılmamış rezerv alanları içerisinde düzlük alan ve çok sayıda TOKİ Konutunun yapılarak, türe sahiplerine teslim edilen Güneykent, Elazığ Belediye Meclisi’nin aldığı karar sonrasında şehrin 41’inci mahallesi olmuştu. YSK’nın kararı üstüne mahallede muhtarlık seçimine gidildi. 10 bin 823 seçmenin bulduğu mahallede 23 kocabaşı adayı imdi. 2 ekol ve bir içtimai tesiste kurulan 34 sandıkta seçmenler oylarını kullanmaya başladı. Büyük benzeri yoğunluğun oluştuğu seçim, adeta cumhurbaşkanlığı seçimini aratmadı. Sabahleyin 08.0’da başlanılan oylama işlemi akşam ezanı 17.00’da sona erecek ve ardından sandıklar açılarak oylar sayılmaya başlanılacak.

“Banal bağlam haddinden fazla, herkes mevrut”

Güneykent Mahallesi’nin depremin peşi sıra kurulan yıpranmamış bir mahalle olduğunu belirten vatandaşlardan Mehmet Eskiyurt, “Kullanılmamış aynı ati. Sorunları olan bir mahalle. Allah devletimize arıza vermesin, bakıyor. Aşağı demet çok, cümle gelmiş. Ego bu büyüklüğünde nazik bağ beklemiyordum. Rögar kapaklarının değişmesini ve mahallemizin ilaçlanmasını istiyoruz. Cami ve market olmasını istiyoruz” dedi.

“Hakeza bir intihap tek görmedim”

Vatandaşlardan Alperen Bayramoğlu ise “Sabah 8 kabilinden gelmeye başladılar. Seçime çok korkulu ayrımsız bağ var. Bu kadar bent beklemiyorduk. 23 aday amacıyla hayırlısı olsun. Adeta cumhurbaşkanlığı seçimi kabilinden oldu. Şehremaneti seçimlerini bile böyle korkulu görmedim. Böyle aynı seçim hiç görmedim” diyerek konuştu.

Share: