Müstakil Hususi, Trabzon Akçaabat’ta: “Altı Masa Yeryüzü Makul Adayı Belirleyecek. Kazanacak ve Sizi Üzmeyecek, Kızdırmayacak Bir Adayla Çıkacağız”

ESRA TEMIZ PERVAN

CHP Kol Başkanvekili Bağımsız Özel, Trabzon’un Akçaabat ilçesinde; “Adayın ismini tartışmaya fora etmek emretmek; ittifakın zarfında nifak olsun, partinin içinde nifak olsun. Altı masa oturacak, en akilane adayı belirleyecek, kazanacak ve sizi üzmeyecek, kızdırmayacak, şaşırtmayacak aynı adayla çıkacağız” açıklamasını yaptı.

CHP Takım Başkanvekili Bağımsız Hususi, Trabzon’un Akçaabat İlçesine vabeste Akçaköy Mahallesi’nde vatandaşlarla tıpkısı araya geldi. Özel, CHP Akçaköy Yer Başkanlığı’nda vatandaşlara seslendi. Toplantıya; CHP Trabzon Saylav Ahmet Kaya, CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak da katıldı. Hususi, burada şunları söyledi:

“Belde belediyeleri kapanık. Biz Manisa’bile da 64 kasaba belediyemizi kaybettik. 17 ilçede 64 yer belediyesi 2014 seçimlerinde kapatıldı. Buralar mahalle oldu. Belediyenin başkanı köyü buradan yönetiyorken, buralar benzeri mahalle muhtarlığının etkisine, yetkisine bırakıldı. Sahipsiz kaldı. Çekim merkezi olmaktan uzaklaştı.

SEN DİYORSUN, ‘İŞSİZİM.’ O DİYOR ‘TOGG’U DURDURAMAZSIN’

Bu safiha bu bina cet evidir. Dizge ata evinde doğar. Bazısı evlenir oradan ayrılır. Birtakım aksiyon kurar ayrılır. Gelene sebep geldin demeyiz. Baba evinin biricik aynı tapusu vardır o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Soruşturma yaparlar yüzde 95 ‘Atatürk’ü seviyorum’ çıkıyor. Trabzon’üstelik yapsalar yüzdelik 99 yarar. Atatürk’ün ‘eserim’ dediği Cumhuriyet Altını El Partisi’ne Trabzon bütün bakanları Atatürk’e laf söyleyemediği amacıyla dönüyor partisine söylüyor. ‘CHP zihniyeti’ diyor, ‘biricik koca dönemi’ diyor; Atatürk’e söylüyor. ‘İki ayyaş’ diyor, Atatürk’e söylüyor İnönü’ye söylüyor. İsmet Paşa’ya söylüyor, Atatürk’e diyemediğinden. Amma deminden sistem bilsin ki… Aynı yol daha 100. yılın böylelikle; ikinci çağ önceden… Bu memleketin bir sefer henüz kurtarılmasına, demokrasinin aynı sefer henüz kurtarılmasına, Cumhuriyet Altını Ahali Fırkasına aynı nöbet elan gerekseme var.

Sen diyorsun, ‘işsizim.’ O diyor ‘TOGG’u durduramazsın.’ Kardeşim elektrikli makine yapmana bahis diyen yok. Çokça dahi geç kaldık, yapmakta. TOGG da yap, tünelde yap, sefer bile yap amma önce gönülleri yap. Sen bildirme ötede yerlerde yaşayacaksın. Örneğin; Almanya, İngiltere, Fransa, Amerika… Bunlar bildirme baş döndürücü arabaları yapıyorlar, makul. Merkel sunu fiyatlı Mercedes’i yaptı, 10 lime. İki tanesini bizimkine sattı. Birini Katar’a sattı, birini Müttehit Zenci Emirlikleri’ne, birini Suudi Arabistan’a. Kendi Volkswagen minibüsle gezdi. Bizimkinin 13 pare uçağı var. Bir tanesi dünyanın yeryüzü lüks uçağı. Alman Başbakanı, Fransız Cumhur Reisi tarifeli uçakla uçuyor. Sizin Varank diyor kim, ‘Güney Amerika’dan dönüyordum Bulgaristan’ın bakanı aktarmalı uçakla gidecekmiş, yani ilk Paris’e oradan aktarmayla Bulgaristan’a. Gel seni atayım dedim bala üzere sevindi.’ Kardeşim kimin parasıyla

“BİR DÖNEMİ KAPATACAK, BİR DÖNEMİ ANAHTAR”

Bu seçimden sonraları şayet Cumhuriyet Ahali Partisi iktidara gelirse kullanılmamış ayrımsız ahit başlayacak. Bu zaman tıpkı dönemi kapatacak tıpkı dönemi anahtar. Bakan evlatlarının dönemi kapanacak, yurt evlatlarının dönemi açılacak. Bu kadar net.

Bundan ahir süreçte, hepimize görev düşüyor. Mademki buraya geldiniz, mademki bizi dinliyorsunuz. Eğer kim bu gidişattan kıvançlı değilseniz, o ant hepimize fariza düşüyor. Birincisi oyuna gelmeyeceğiz ve sorunun cevabını dinleyeceğiz. Oyun ne? Namzet kim tartışmaları. Aday ki? Adayın ismini tartışmaya yazmak söylemek; ittifakın içre nifak olsun, partinin içinde nifak olsun. Şeş masa oturacak, yeryüzü makul adayı belirleyecek, kazanacak ve sizi üzmeyecek, kızdırmayacak, şaşırtmayacak bir adayla çıkacağız.”

Share: