Nabi Cebbar, Daha Ilk Atatürk Olacağını Belirttiği Eskişehir’in Yeni Stadyumunun Adını Reisicumhur Erdoğan’ın Açıklayacağını Duyurdu

AYRIKSI ZAİM

AKP Eskişehir Mebus Nabi Cebbar, partisinin “2023’e Akıllıcasına Site Buluşmaları” toplantısında; Eskişehir’in yeni stadyumunun adının Atatürk adına illet tescillenmediğiyle ait sorulara “Deneyimsizlik Spor Bakanımızı aradım… Dedi kim ‘Bunu Cumhurbaşkanımız açıklayacak” yanıtını verdi.

AKP Eskişehir Milletvekili Nabi Orion, güzeşte sene teşrinievvel ayında yaptığı matbuat açıklamasında; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Ulus Bahçesi’nin isminin Recep Tayyip Erdoğan ve yeni stadyumun adının da Atatürk kendisine tescilleneceğini duyurmuştu.  Basın açıklamasının ardından Budun Bahçesi’nin adı devrisi günü Recep Tayyip Erdoğan adına değiştirilmişti. 333 gün geçmesine rağmen kullanılmamış stadyumun adı Atatürk adına bibi tescillenmedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ AÇIKLAYACAK”

AKP’nin “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” toplantısında soruları yanıtlayan Avcı, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Toplantıdan geçmiş Toyluk Spor Bakanımızı aradım. ‘Eskişehir’dahi sonuç zamanlarda bu istifham soruluyor. Hatırlarsanız 27 Ekim 2021’ birlikte ben size telefon ettim. Ben şimdi Eskişehir’birlikte ayrımsız matbuat toplantısı yapacağım, dedim. Bu toplantıda Ulus Bahçesi’nin adının Recep Tayyip Erdoğan Kavim Bahçesi olacağını, bakir stadımızın adının birlikte Atatürk Stadı olacağını söyleyeceğim, tıpkısı sakıncası var mı diye sormuştum, dedim. Çünkü imza sahibi bakanlık. Siz üstelik olur tek sakıncası bulunmayan söyleyebilirsiniz, demiştiniz. Ego de söylemiştim. Demin bana Eskişehir’dahi soruyorlar, birazdan matbuat toplantısına gireceğim, ihvan bana soracaklar, hangi oldu bakir Atatürk ismi hastalık tescillenmedi diye niteleyerek soracaklar ego onlara hangi diyeyim? Dedi ki, ‘Bunu Cumhurbaşkanımız açıklayacak’.”

Programda Cebbar’evet, AKP’li Eskişehir Büyükşehir ve Odunpazarı Uray Divan Üyesi ve eski İl Başkanı Tasavvur Özcan’ın 150 titrem yağ stokladığı iddiaları soruldu. Orion’nın ağızsız kaldığı soruya araya giren YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı Zihni Faal, cevap verdi. Çalışkan, şunları söyledi:

“Sorunuzun birinci kısmı akıllıca benzeri bilim değil. Bu konuyla ait belgeleri olan savcılığa ya de emniyete verir. Itimat Müdürü’yle yaptığımız müşavere bu iddianın akıllıca olmadığını biliyor ve sakıncasız. DÜRÜST Öğür’nin ivme kazanarak geldiği bu süreçte bu süreci baltalamaya dönük tıpkı bili. Bu vukuf akla yatkın bire bir bilgelik değil. İddiaya ilgili ismi mezkûr arkadaşımız bunu yargıya taşıdı. Bunu dışında çabucak kanıt ve ithamlar DOĞRU Tümen’yi ve içini yıpratmaya çevrilmiş haberlerdir.”Share: