Nilüfer Belediyesi’nden Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Nilüfer Belediye Reisi Turgay Erdem, eskimemiş eğitim bilimi ve talim döneminin geçmiş gününde okula eskimemiş başlayan öğrencileri ziyaret etti. Yiğitlik, çocuklara kırtasiye malzemeleri dağıttı. Nilüfer Belediye Meclisi üyeleri ise 44 ilkokulda yaklaşık 6 bin 700 skor kalemlik setini öğrencilere hediye etti. Bu yıl 900 öğrenciye verilmesi hedeflenen kırtasiye desteğinden müstefit olmak isteyenlerin, Nilüfer Belediyesi Sosyal Bindi Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor.

Bursa Nilüfer Şehremini Fazilet, yeni eğitim bilimi ve tedris döneminin geçmiş gününde okula eskimemiş başlayan öğrencileri mülakat etti. Gölyazı Ünallar İlkokulu ile ziyaretlerine başlayan Erdem, peşi sıra Akçalar Fahriye Sayarel İlkokulu ve Hasanağa İlkokulu’na her an öğrencilerle bire bir araya geldi. Öğrenci ve öğretmenlere eskimemiş yetişek ve tedris dönemi üzere “anlı şanlı olsun” dileklerini ileten Fazilet, öğrencilere içinde çeşit, kalemtraş, silgi, mülevven boya kalemleri kabil kırtasiye malzemeleri kâin “İklim Yılı” temalı kalemlik setini öğrencilere armağan etti.

Hasanağa İlkokulu’nun birinci sınıf öğrencileri da “Başbuğ amcaları” için çizdikleri resimleri Yiğitlik’e verdi. Hasanağa İlkokulu öğrencisi Hira Turan, Erdem’e “Okulumuz” isimli şiiri okudu.

Nilüfer Belediye Meclisi üyeleri ise 44 ilkokulda kestirmece 6 bin 700 adet kalem kutusu setini öğrencilere armağan etti.

BU YIL 900 ÖĞRENCİ KIRTASİYE DESTEĞİ VERİLMESİ HEDEFLENİYOR

Nilüfer Belediyesi’nin yetersiz gelirli vatandaşların çocukları amacıyla verdiği kırtasiye malzemesi ve okul çantası desteği bu yıl birlikte bitmeme edecek. Destekten, Nilüfer sınırlarında etkili ilköğrenim ve lise çağındaki öğrenciler faydalanabilecek. Bu sene 900 öğrenciye verilmesi hedeflenen kırtasiye desteğinden faydalanmak isteyenlerin, Nilüfer Belediyesi Toplumsal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor.Share: