Nilüfer İlçe Kaymakamı ve Şehremini Zelzele Merkezini Mülakat Etti

Nilüfer İlçe Kaymakamı Mustafa Özarslan, Nilüfer Şehremini Turgay Erdem ile alay malay Nilüfer İlçe Facia ve Müstacel Nitelik Dümen Merkezi’ni görüşme etti. Tütsülü kayran boşaltma, hararet söndürme simülasyonu alanlarında incelemelerde bulundular.

Nilüfer İlçe Kaymakamı Özarslan, Nilüfer Şehremini Fazilet ile gelişigüzel Nilüfer Belediyesi’nin yaptığı İlçe Kıran ve Evgin Ebat Dalavere Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Ziyarette, Nilüfer Belediye Komutan Yardımcısı Sibel Özer, Nilüfer İlçe Uyanık Komutanı Üsteğmen Erdal Patal, Bursa İl Facia ve Acil Buut (AFAD) İl Müdürü Yalçın Mumcu, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mustafa Aşure Ayı Tüfekçi, Nilüfer İlçe Esenlik Müdürü İsmail Kaba, Nilüfer İlçe Güvenlik Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Yılmayan bile vadi aldı. Nilüfer Belediyesi Sivil Defans Amiri Fatih Işık’ın merkezde yapılan çalışmalar üzerine ayrıntılı bilgelik verdiği ziyarette, Özarslan, Erdem ve beraberindeki astronomi, zelzele deneme simülasyon odası, yangın sönüm benzetim odası, tütsülü alan simülasyon odası ile Türkiye ve dünyadaki kıran olaylarını yargılama gösteren bütün odası, UHF, VHF ve uydu telefonunun saha aldığı muhabere odasını gezerek, kıran anı, afet sırası ve sonrasında yapılması gerekenleri gördü.

Deprem simülasyon odasında 6.5 kadar zelzele deneyimini yaşayarak, sahn üçgeni yaptılar. Özarslan, merkezde kayran düz yetişek ve seminer salonları, afet dalavere güruh odası, kontrol istirdat ofisi ve sığınağı dahi yerinde gördü.Share: