Okan Ekşimsi: “Icardı ve Kaan Ayhan ile görüşmelerin küsurat 3 dolaşma içerisinde biteceğini düşünüyoruz”

Galatasaray Beceri Direktörü Okan Buruk, transferlerle ilgilendiren yaptığı açıklamada, “Icardı ve Kaan Ayhan ile görüşmelerin inşallah küsurat 3 dönem içerisinde biteceğini düşünüyoruz. Onun yanından benzeri, iki pasaj henüz kadromuzu güçlendirecek oyuncu bakıyoruz” dedi.

Spor Dip Süper Takım’in 5. haftasında Galatasaray evinde yüz yüze geldiği Gaziantep FK’yı 2-1 yenmiş etti. Maçın ardından planlı basın toplantısında açıklamalarda bulunan Galatasaray Maharet Direktörü Okan Ekşimsi, “Bu haftaki TFF, Galatasaray Adası, amatör maç sonrası yaşadığımız vadi olayları istemediğimiz tıpkı hafta oldu. Bundan üzüntümü belirtiyorum. Haddinden Fazla ayrımlı hikayelerin olduğu tıpkı karşılaşma oldu. Sonuna kadar Galatasaray takımı, maçı seyredenlere mebzul şeyler izlettirmeye çalıştığı bire bir maç oldu. Bunun yanında rakibi suçlamıyorum, maçı yöneten aynı yargıcı var. Çokça fazla falsolu karar verdi. Maçı kaybetti. Maçın içinden dakikaları rakibin almasına da punt verdi. Hakemlerin topun oyun kalmasını süreleri hangi kadar azalttıklarını bugün bire bir el elan gördük. Aynı kat bile uyarmadı. Verilen hatalı kararlar. Falsolu al kurnaz. Oyun içinde bir nice şeyi aleyhimize verdi. Değme geçen dönüş yükselen performansımız var. Maçın başında pozisyona girsek de, ikinci yarı 11-10 oyunu değerlenmem benim amacıyla haddinden fazla mehabetli. Elan domine eden, topa erbap olan, rakibe yük fail, penaltı kaçıran, serencam dakika golüyle maçı kazanan aynı takımdık. Oyuncularımı tesit etmek, teşekkür emretmek istiyorum. Seyircimiz muhteşemdi. Bugün Galatasaray takımı birlikteliğini sahada gösterdik. İnanılmaz tıpkı mutluluk yaşıyorum. 3 fakül yüce. Onun yanı sıra 10 kişiyle maçı iletilmek bizim için önemliydi” diye niteleyerek konuştu.

“Sacha Boey kusur diledi”

Sacha Boey’in durumunun sorulması üzerine Buruk, “Sacha 4 Temmuz’birlikte geldi. 1 haftalık gecikmesi oldu. Onun birlikte bozuk menajerlerinin kulüpten infirak istediği vardı. Burada bizim üzere majör olan özge oyuncular. Bizle birlikte meydan almadı. Elan ahir bölümde esasen kendisi ile görüştük. Ihtiraz takımla antrenmanlarını yaptı. Bizim kontörlümüzdeydi. Devamında öz menajerinden dilek olmuştu, bozukluk dileyip, gine eksiltmek istiyor diyerek. Sakatlıklarla alay malay Sacha’yı çağırdık. Benden kusur diledi. Takımla birlikte antrenmanlara aldık. Antalyaspor maçıyla birlikte oynamaya başladı. Çokça üstelik ongun performans sergiliyor. Bugün da sahanın iyilerinden biriydi. Biz üstelik formayı ona veriyoruz” şeklinde konuştu.

“Asalet’e güveniyorum”

Gol sayısının az olmasıyla ait mevrut eleştirilere karşılık veren Okan Buruk, “Gol sayısı bağan mümkün ama bunun yanı sıra oynadığınız oyun savunmalı oynasak haklısınız diyeceğim amma oynadığımız bütün maçlarda domine fail, kâffesi arzu atamayan olduk. Bu ofansif oyunumuzu zaman dahi sürdürdük. Goller gelecek. Oyuncular kendilerine olan güvenlerini kazanacak. Takım olma uğrunda gol atmak büyük. Gol pozisyonuna giren takımıyız. Tıpkı yandan Galatasaray sabık sezon bildirme çok gol yiyici takımlardandı. Bu yıl bu sayıyı da düşürdük. Bu birlikte şanlı. Asalet da burada majör benzeri oyuncularımızdan biri. Asillik haddinden fazla ferah çalışıyor, dolgunca niyetle çalışıyor. Asillik’in çalışmasından mutluyum. Zaman Zaman bu dönemler oyuncular birlikte olabiliyor. Seferovic’da birlikte bire bir şeyi gördük. Gine çıkacağını biliyoruz. Elan yukarılara çıkma. Oynadığı oyundan mesul olan de benim. Burada Kerem’i daha gani duruma getireceğiz. Oyuncumuza güveniyorum” ifadelerini kullandı.

“Benim isteğim tığ elbette hazırlanıyorsak hakemler dahi aynı şekilde hazırlansın”

Maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu üzere da konuşan Ekşimsi, “Maç öncesi Yaşar Kemal Güzel ismini görünce bulut taşımaya başladık. Biber Dolması söylemeyeceğim. Benim Başakşehir’dahi son maçın birlikte hakemiydi. Yine aynısını yapmıştı. Epureanu’ya al kurnaz göstermişti, Abdülkerim’e gösterdiğinin tıpkı tıpkısı şekilde. O performans beni şaşırtmadı. Dikkat Toplaşımı yerine çok oyun içerisinde giren, iletişimi tutkun bire bir olan yargıcı. Galatasaray’ın güzeşte seneden gelen hafızası var hakem kararlarıyla sargı. Bu yıl de bir şekilde başlaması bizi bedbaht ediyor. Yıpranmamış MHK, yıpranmamış federasyon var. Bunun amacıyla vebal yapmalarını istemiyoruz. Hataların bozukluk olduğunu çözemiyoruz. Çabucak bize cebin değil rakiplerimize lehine bile verilen yanlış kararlar var. Bundan ahir haftalarda henüz derişik olsunlar. Benim isteğim, biz elbette hazırlanıyorsak hakemler üstelik tıpkısı şekilde hazırlansın” dedi.

“Icardı ve Kaan Ayhan ile görüşmelerin artan 3 aktarılma içerisinde biteceğini düşünüyoruz”

Mauro Icardı ve Kaan Ayhan’ın transferi durumlarıyla ilişkin bilgi veren Okan Ekşimsi, “Icardı ve Kaan Ayhan ile görüşmelerin inşallah artan 3 dönem içerisinde biteceğini düşünüyoruz. Onun yanından tıpkı, iki tane henüz kadromuzu güçlendirecek aktör bakıyoruz. Oyuncu keşfetmek görgüsüz değil. Çokça aşkın da seçecek ortaya çıkmıyor. Hem başkanımız, hem Kızoğlankız Satma hem hep yöneticilerimiz alıntı üstüne ellerinden geleni yapıyorlar. Maddesel ve manevi fedakarlığı her tip yapıyorlar. Tıpkı hoca namına çokça şanslıyım. Galatasaray taraftarının istediği transferleri yapmaya çalışacağız. Kulüpte devamlı oyuncu seyrediyoruz” şeklinde konuştu.

Taylan Antalyalı’nın durumu

Taylan Antalyalı’nın durumunun sorulması üstüne Buruk, “Bu yıl 3 sunum mutedil yer oyuncusu geldi. Sabık seneden artan oyuncularımız vardı. Onlarla gelişigüzel konkur başladı. Galatasaray takımının başarısı amacıyla Taylan birlikte gelişigüzel antrenmanını yapıyor. Şahsiyet ve karakter kendisine sevdiğimiz bir aktör. 15 yaşından beri tanıdığım benzeri oyuncu. Şu anda kadroda meydan alamadı. Bundan sonraki dönemde hem kulübümüzün hem onun düşüncesi etrafında tıpkı biçimlenme olacaktır. Orada bir yoğunluğumuz var. Tendürüst oyuncularımız var. Hamza bizim amacıyla kebir bir oyuncu. Altyapıdan bir nice aktör var. Bazı Bazı bu şekilde kararlar alabiliyoruz” diye niteleyerek karşılık verdi.

Tehlikesiz Bayram’ın Ihtiraz Lig’birlikte oynamasının Gaziantep maçında dolgunca oynamasını sağladığını belirten Okan Ekşimsi, “Güvenli’i 11’de oynayabilecek tıpkısı aktör namına görüyorum. Hazırlık kampını çok ferah geçirmişti. Ayrımsız sakatlığı oldu. 1 aydan aşkın bizle bu arada değildi. Bugün bile çokça ongun oldu. Hacısı Hocası bayındır kullanan bir aktör. Ayaklarının da bereketli olması bizim amacıyla önemli. Zaman performansından kontekst haddinden fazla mutluyum. Ihtiraz Lig maçları oyuncularımız amacıyla bire bir yandan bile çok bereketli oluyordu. Bizim mızıka çokça önden gitti, çok aşkın gol attı, çok karşılaşma kazandı, çabucak tomar bitti o yüzden herhalde” diye sözlerini tamamladı. – İSTANBULShare: