Ömer Onan: “Çok iyicene tıpkı mevsim olacağına inanıyorum”

Türkiye Basket Federasyonu Başkan Vekili Ömer Onan, fikstür çekiminin ardından konuştu. Haddinden Fazla iyice bire bir sezon olacağına inandığını belirten Onan, A Milli Takım’ın bile Avrupa Şampiyonası öncesinde kendilerini umutlandırdığını rapor etti.

Türkiye Basket Federasyonu Başbuğ Vekili Ömer Onan, 2022-2023 sezonu fikstür çekiminin peşi sıra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 30 Ağustos Utku Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan Onan, “Ilkin Gazi Mustafa Eksiksizlik Gösterişli ve silah arkadaşlarının ruhu şen olsun. Bize çokça güzelce tıpkı büyüklük bıraktılar ve biz dahi ona cemaat çıkmaya devam edeceğiz. Bugün burada pakt temsilcilerimizle, kullanılmamış sezon öncesi neler hissedildiğine dayalı sunu domuzuna günlerden birisini yaşadık. Birbirinden zer 16 takımımız var. Çok iyice tıpkısı zaman olacağına inanıyorum. Konyaspor ve Manisa BŞB’ye başarılar diliyoruz. Süper Küme ailesine yeni katılan 2 üye. Pandemiyle ince müddet boğuştuk ve seyircilerin salona gelemediği süreci yaşadık. Ben inanıyorum kim bütün basketbolseverler salonları dolduracaktır” dedi.

“Milli takımımız bizi umutlandırdı”

Avrupa Şampiyonası amacıyla Gürcistan’a giden A Milli Basket Takımı için dahi Ömer Onan, “Evire Çevire aynı hazırlık devresi geçirdik. Avrupa’nın sunma ferah 2 takımı denk geldi sonrasında. Kendimizi görmemiz açısından bu dahi önemliydi. Letonya maçında bol mücadele edemedik amma 20 nüsha mankafa düştüğümüz, NBA MVP’sinin oynadığı bire bir topluluk olan Sırbistan karşısında kardeşlerimiz bu mücadeleyi veriyorsa, bu bizi umutlandırdı. Hakemlerin takdir hakları ayrımlı olsaydı, uğun galibiyeti konuşuyorduk. Hocamız dahi Avrupa şampiyonası ve dünya kupası elemelerini ayrı tuttu. İyi ayrımsız bidayet alırsak, bu özgüveni henüz yukarıya taşıyabiliriz. Arkadaşlarımızı bugün Gürcistan’a yolcu ettik. Bilcümle Türkiye evvel maçtan itibaren onlarla birlikte olacaktır. NBA’da da oynasanız, Euroleague’üstelik da oynasanız, bir aktör amacıyla ülkesinin bayrağını taşımaktan henüz nazik hava yoktur. Onlar birlikte bu ülkenin gururu olacaktır” diye konuştu. Ömer Onan serencam yerine Basket Süper Ligi’nin insanoğlu sponsorluğu üstüne ise “İsim sponsorluğu az daha bitti diyebiliriz. Sonuç 1-2 teferruat kaldı, kısa süre içinde bunu açıklayacağız” diye niteleyerek sözlerini tamamladı. – İSTANBUL

Share: