ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri hanende Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, şarkıcı Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine aksülamel gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami uğrunda düzenlenen matbuat açıklamasında ekip namına mütekellim Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, mortocu dil cambazı okullarının, eğitim bilimi hayatına şımarıklık katan ve özgün tıpkısı yetişek modeli kendisine geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, önder dil cambazı okulu mezunları ve mensupları namına değişik meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik seçkin nev ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve bati gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında önder hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih kötü suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda maksat ve düşmanlığa irsal etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, tıpkısı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu kötü ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın namına aynen iade ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçar, kent merkezindeki Madenci Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, önder dil cambazı okullarının, ülkenin gelişmesine yardım sunan, milli angajman ve beraberliği önceleyen, toplumda görelik, istinkâf etmek ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan terbiye kurumları olduğunu söyledi.

Uçan, imam dil cambazı okullarının temas çeşit siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını vurgulayarak, “Fakat arada sırada öz çıkarları üzere müstear ruzname monte etmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran beli bükük kişiliklere de üzülerek tanık oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri dolayısıyla kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve hususiyet uğrunda adisyon soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’üstelik adliye önünde toplanan katılımcılar namına mütekellim Kocaeli İmam Dil Cambazı Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Ulu Küçükkeskin, mortocu hatip okulu mezunları ve mensupları yerine ayrımlı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih gelişigüzel kalem ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve bati gördüklerini söyledi.

İmam hatip okullarının her tür siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını belirten Küçükkeskin, imam dil cambazı okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığı sıkı kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Saika, yaptığı yazılmış açıklamada, imam hatip okullarının Türkiye’nin eğitim bilimi hayatına baylanlık katan ve özgün ayrımsız eğitim modeli namına geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini bildirdi.

İmam dil cambazı okullarının Türkiye’nin gelişmesine katkı sunan, milli ilişki ve beraberliği önceleyen, toplumda merbutiyet, istinkâf etmek ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim bilimi kurumları olduğuna meni fail Yıldırım, şöyle devam etti:

“Ancak bazen öz çıkarları üzere takma ruzname tasarlamak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli tıpkısı şahsın dinleti sırasında imam hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih kötü itham ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda hedef ve düşmanlığa sevk etmektir. Nefer için türel muamelat yapılması amacıyla cürüm duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi uğrunda toplanan Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri yerine konuşan derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in sanatkâr kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak önder hatiplileri karalayama çalıştığını ifade etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına cebin Türkiye’nin 81 ilinde bulunan önder hatipliler dernekleri yerine eş anlı basın açıklaması yapma ve Gülşen karşı yanlışlık bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam dil cambazı liselerinin başarısının serencam yıllarda çabukça arttığına dikkati çeken Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye hiç hainlik etmedi. Yıldırı örgütleriyle bire bir olmadı. FETÖ kapsamında tek devir bire bir şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye bitmeme ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin mortocu hatip liselerinden yetişen nesillere çok ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Önder İmam Hatipliler Derneği Komutan Yardımcısı Fatih Yıldırım, topluluk binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında, önder dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine yönelik temas soy ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve bati bulduklarını belirterek, şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını ifade etti.

Öte yandan ayrımlı illerdeki topluluk üyeleri, konuyla ilişkin suç duyurusunda bulundu.Share: