Ordu’da helikopter ile trafik denetimi

Ordu’da güllabi ve emniyet birimleri kolektif helikopter ile trafik denetimi gerçekleştirdi.

Ordu İl Bitirmiş Komutanlığı ile Ordu İl Itimat Müdürlüğü eliyle Cıvıl Cıvıl- Giresun azamet sahil karayolu ve Altınordu-Ulubey karayolu üzerinde gidiş geliş düzeni ve güvenliğinin sağlanması, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun daim ve eğin düzeyde tutulabilmesi amacıyla helikopter ile alarga trafik denetimi yapıldı.

Yapılan denetimlerde sağ şeritte veya bankette çirkin durumda bekleyen, münasebetsiz abdestbozan kullanan, ciddi abdestbozan değiştiren, yanlış sollama ve mail takip yapan, karayolu üstünde zorunlu haller dışında duraklama ve park yeri fail miftah sürücüleri kontrol noktalarında memur gidiş geliş jandarması timleri ve gidiş geliş polisi ekiplerine bildirildi. Aplikasyon noktalarında durdurulan sürücülere, yordam kurallarına uyulması, emniyet kemeri takılmasının önemi, ezgi halinde cep telefonu kullanmanın sakıncaları ile umumi gidiş geliş kuralları üzerine gerekli tembihler ve bilgilendirmeler yapıldı.

Ordu İl Kurnaz Komutanlığından yapılan açıklamada trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik helikopter ve dron ile açıktan yapılan trafik denetimlerine önümüzdeki dönemde da bitmeme edileceği belirtildi. – ORDU

Share: