Reisicumhur Erdoğan BM’de boğularak ölen bebeklerin fotoğrafını gösterdi! Kiryakos Miçotakis çok tasalı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milel (BM) 77. Genel Kurulu’nda yaptığı istişare Atina yönetimini dikçe sarstı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Yunanistan’a reaksiyon göstererek, “Tığ Aylan bebeklerin cesetleri kıyılara vurmasın diye niteleyerek çırpınırken, Yunanistan hukuksuz, sere serpe vurdumduymaz itmeleriyle Veli’yi mülteci mezarlığına çevirmektedir” demişti.

BM KÜRSÜSÜNDEN FOTO GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ege’üstelik botları batırılan ve boğularak hayatını kaybeden çocukların fotoğrafını göstererek Yunanistan’ın Iye Denizi ve Maşrık Akdeniz’üstelik göçmenlere müteveccih zulümlerinin giderek arttığını belirtmişti.

“GERİSİNİ CUMA NAMAZI GÜNÜ BM’DE SÖYLEYECEĞİM”

Erdoğan’ın bu sözleri Yunanistan’bile tepkilere posta açarken Başbakan Kiryakos Miçotakis’ten bakir bir izah geldi. Palikarya Başbakan, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın suçlamalarına yanıtını cuma haset BM Umumi Kurulu’nda yapacağı konuşmada vereceğini söyledi. BM toplantısı amacıyla gittiği New York’ta dün yabancı konuklarla bir araya mevrut Miçotakis, “Kimse Yunanistan’a kabadayılık yapamaz. Gerisini cuma günü BM’üstelik söyleyeceğim” dedi.

ÇAKER’Lİ KONGRE ÜYESİ YİNE TÜRKİYE’Yİ AMAÇ ALDI

Bu arada Palikarya lobisine yakınlığıyla tanıdık ve KUL’nin Türkiye’ye F-16 satışına alın girişimleriyle özen calip MEMLUK Temsilciler Meclisi üyesi Chris Pappas üstelik Erdoğan’ın Yunanistan ile ait sözlerine aksülamel gösterdi. Sözcü’birlikte meydan düzlük habere bakarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini “mürai ve esassız açıklamalar” diye niteleyen Pappas, “Kamu dünyaya ulusların egemenliğine korku sema çağrısı yapıyor amma kendisi Yunanistan’ın egemenliğini daim ihlal ediyor” dedi. ESIR’li Kongre üyesi, Türkiye’ye F-16 satılmaması ve Erdoğan’ın yaptıklarından mesul tutulması üzere çabalarını sürdüreceğini bile rapor etti.Share: