Reisicumhur Erdoğan’ın resti Yunan muhalefetini bile korkuttu! Çipras’tan AB’ye skandal çağrı

Yunanistan ve Türkiye arasındaki tansiyon günden güne artarken yıpranmamış meşruhat tartışmaları farklı ayrımsız noktaya getiriyor. Akıbet olarak Yunanistan ana uymazlık partisi SYRIZA’nın lideri Aleksis Çipras, SU Aut Yöntem ve Düzenlilik Politikası Faziletli Temsilcisi Josep Borell ile görüşmesinde tıpkı açıklama yaptı.

”TÜRKİYE’YE YAPTIRIM UYGULANMALI”

Yunanistan merkezli Ta Nea gazetesine konuşan SYRIZA partisinin içerisinden kaynaklar Çipras’ın, “Türkiye, Yunanistan’ın egemenliğini ve kaime haklarını ihlal ederse yaptırımlar devreye sokulmalı” dediğini söyledi.

DENIZ’DEN YUNANİSTAN’A DESTEK

AB Komisyonu Sözcüsü Peter Stano geçtiğimiz günlerde, “Yunanistan, AKARSU üyesi tıpkısı ülkedir. KEZ ve organ devletler, çapraz adına olumlu hisse senedi birliğine beklemek için Türkiye’den gerilimi düşürmesi ve pozitif benzeri yaklaşım sergilemesi taahhüdü beklentilerini çok açık aynı şekilde beyan etmiştir” ifadelerini kullanmıştı.

”BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ”

Öte yandan Avrupa Siyasi Topluluğu’nda mütekellim Reisicumhur Erdoğan bile, “Benzeri akşam ansız gelebiliriz” mesajını yineledi. Gazetecinin “Ayrımsız tün akılsız gelebiliriz’ diyerek ‘saldırabiliriz’ mi eylemek istiyorsunuz?” sorusuna karşılık veren Erdoğan, “Yani konuyu anlamışsın esasta” diyerek yanıt vermişti.

Share: