Resmi Gazete’de yayımlandı: 14 ildeki 99 emlak, özelleştirme durum ve programına alındı

Resmi Gazete’bile yayımlanan habere göre; mülkiyeti Maliye Hazinesi namına kayıtlı 14 ildeki 99 emlak özelleştirme format ve programına alınmasına karar verildi.

14 İLDE 99 TAŞINMAZ ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDA

Buna bakarak, mülkiyeti Maliye Hazinesi yerine mukayyet Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Vazıh, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Mersin Ağacı ve Yozgat’taki 99 taşınmazın özelleştirme boyut ve programına alınması kararlaştırıldı. Bu taşınmazlar, bey, kiralama, sağlık ortaklığı modeli ve işin gereğine makul ayrıksı hukuki tasarruflar, mülkiyetin maada ayni haklarının tesisi veya pres haklarının verilmesi yöntemlerinden biri evet bile birkaçının alay malay uygulanmasıyla özelleştirilecek.

ÖZELLEŞTİRME İŞLEMLERİ 31 ARALIK 2025’E KADAR TAMAMLANACAK

Öte yandan, özelleştirme format ve programında bulunan Türkiye Şeker Fabrikaları ZIYAN ETMEK Umumi Müdürlüğü adına kayıtlı Ağrı’nın Eleşkirt ile Ankara’nın Polatlı ilçelerindeki taşınmazlara ilişik imar planı değişiklikleri onaylandı. Mülkiyeti Zindelik Üretim EKMEK adına kayıtlı Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki taşınmaza ilişik ümran planı değişikliğinin da onaylanmasına karar verildi.

Türkiye Şeker Hastalığı Fabrikaları KAZANÇ Genel Müdürlüğü adına mukayyet Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki taşınmaza ilişik hazırlanan imar planı değişikliğine müteveccih itiraz ise reddedildi.

Share: