Reze Belediyesi Zinde Kentler Birliği’nin Yargıcılar Kurulu Hususi Ödülünü Kazandı

Muğla Reze Belediyesi, ‘Kurumsal Karbon Basamak İzi Azaltım Projesi’ ile Türkiye Zinde Kentler Birliği eliyle düzenlenen Dosdoğru Şehirler Bildirme İyi Aplikasyon Yarışmasında Hakem Heyeti Özel Ödülü kazandı.

Türkiye Dimdik Kentler Birliği yoluyla bu sene 13’üncüsü planlı, 45 örgen belediyenin 143 projeyle başvurduğu Sağlıklı Şehirler Yer İyi Aplikasyon Yarışması sonucunda Reze Belediyesi ‘Kurumsal Karbon Basamak İzi Azaltım Projesi’ ile Jüri Özel ödülüne müstahak görüldü.

Reze Belediyesi tarafından hazırlanan ve Güney Veli Kalkınma Ajansı aracılığıyla yüzdelik 100 yardım desteğiyle uygulamaya başlanan proje ile belediye binalarının karbon salımını azaltmak adına binalarda zaruri yalıtım ve bakımlar yapılmış ve personele eğitimler verilmişti.

BELEDİYE BAŞKANI GÜMÜŞ: ÇEVREYE DUYARLI BİR REZE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Belediye’den yapılan açıklamaya göre Reze Şehremini Bahattin Sim şunları kaydetti:

“Çevreye duyar, doğaya okkalı ve kan alınabilen benzeri Menteşe üzere çalışıyoruz. Bu kapsamda hizmetlerimizden ve binalarımızdan kaynaklı oluşan karbon fut izi oranını budamak üzere projemizi hayata geçirdik. Binalarımızda lüzumlu yalıtımları ve bakım işlemlerini tamamladık. Tasarrufu civar planda tutarga hizmet ürettik ve konuyla ilgili muhtelif eğitimler vererek personelimizi bilgilendirdik. Bunun sonucunda projemiz, ‘Metin Şehirler Sunu İyi Uygulama Yarışması’nda Jüri Özel Ödülünü kazandı. Projede emeği sabık ekip arkadaşlarımızı kutluyor, vacip hassasiyeti gösteren personelimize dahi teşekkür ediyorum.”

Share: