Saç tasarımcısı Yılmayan: “Bere takıldığında sıska saçlar henüz fazla yağlandığı için protein ve gönen bakımı yapılması gerekiyor”

Saç tasarımcısı Yılmaz: “Bere takıldığında kuru saçlar daha fazla yağlandığı üzere protein ve rutubet bakımı yapılması gerekiyor”

Kellikten korunmak amacıyla saç bakımları balaban ehemmiyet taşıyor

Eskişehirli ünlü saç tasarımcısı Hasan Hüseyin Yılmayan:

“Ezik takıldığında cılız saçlar henüz fazla yağlandığı üzere protein ve rutubet bakımı yapılması gerekiyor”

ESKİŞEHİR – Şita aylarında çizik kullanımının artmasından dolayı saç bakımının henüz çok yapılması gerektiğini söyleyen Eskişehirli adlı saç tasarımcısı Hasan Hüseyin Yılmaz, “Bere takıldığında cılız saçlar daha fazla yağlandığı için protein ve nem bakımı yapılması gerekiyor” dedi.

Çekicilik sıcaklıklarının hissedilir derecede düştüğü şu günlerde süratle herkes kışlık eser kullanımına başladı. Bot, montgomer, bere, atkı, eldiven gibi kışlık ürünlerin kullanımıyla vücudumuzda bile farklı etkiler görülebiliyor. Birçok insan üzere şişman önem taşıyan saçlar üzere bere kullanımı bile dikkat edilmesi müstelzim unsurlardan birisi namına karşımıza çıkıyor. Ezik kullanımına alışkın sıfır saç derisi ise kalın yağlanma yaparak sıkıntı gösteriyor. Hele zayıf saçların yağlanmasıyla alay malay protein ve rutubet bakımlarının yapılmasının ehemmiyet taşıdığını belirten Eskişehirli saç tasarımcısı Hasan Hüseyin Yılmayan, “Alelumum ezik takan vatandaşlar kısa saçları yeğleme edebilirler” dedi.

“Hizmet yapılmadığı takdirde dökülen saçın hesabına ekilen saçlar ferah olmuyor”

Saçlara gereken özenin gösterilmemesiyle gelişigüzel ağırlık yitimi ve kellik ile yüz yüze kalınabileceğini tamlayan Hasan Hüseyin Yılmaz, vatandaşları uyardı. Saç dökülmesinin arkası sıra saç ekme adına bilinen operasyonun insanlar için bereketli sonuçlar oluşturmadığını tamlayan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle kış aylarında artık bere kullanıldığı üzere saçların bodur kestirilmesi gerekiyor. Bere takıldığında zayıf saçlar daha çok yağlandığı üzere protein ve gönen bakımı yapılması gerekiyor. Antrparantez maske ve cilt bakımı da yaptırabilirler. Şita aylarında yüzdeki akneler çoğalabilir. Saçlara hizmet yapılmadığı takdirde dökülen saçın yerine ekilen saçlar dolgunca olmuyor. Saç ekimi diye bire bir özdek yok, metatez yerine yapılıyor. Saçın alındığı yerde yeniden saç çıkmıyor. Saçlara tınlamalı hizmet yapılmazsa sonucu saç ektirmek olacaktır. Aslında saç ektirmek diye ayrımsız öz yoktur. Çabucak ünsüz göçüşmesi vardır. Saç üzere protein ve rutubet bakımı kullanılabilir. Alelumum bertik takan vatandaşlar bodur saçları tercih edebilirler. Hanımefendiler birlikte peçe, ten ve gönen bakımlarını yeğleme edebilirler.”

Share: