Salihli’de zabıta teşkilatının 196. yılı kutlandı

Manisa’nın Salihli ilçesinde zabıta teşkilatının 196. yılı planlı programla kutlandı.

Salihli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli ile tıpkısı araya mevrut Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Akva, Belediye Başkanı Anlaklı Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İlçe Güvenlik Müdürü Mehmet Mutlu Doğan ve Belediye Başkan Yardımcıları Sağlam Durmaz, Mahmut Ülker Karaoğlu, İbrahim Karaca ve Serkan Sözer, zabıta teşkilatının kuruluşunun 196. yıl dönümü zımnında Zabıta Müdürü Yokluk Acı ve zabıtaların haftasını kutladı. Düzenlenen toplantıda mütekellim Belediye Reisi Zeki Kayda, zabıtaların halkın seçme kesimine hitap eden balaban bir vahit olduğunu dile getirdi. Komutan Kayda, “Sizlerle gelişigüzel ilçemizdeki insanlarımızın elan huzurlu, elan sağlıklı, henüz ahenktar bire bir yaşam sürmelerini ulaşmak amacıyla çalışıyoruz. Bu noktada ihtimal arz fazla halkımızla iç içe olan, alay malay olan birimimizle biz şu dakika aynı aradayız. Belediyemiz ile vatandaşlarımız beyninde köprü vazifesi gören, faaliyet gözetmeden halkımızın sağlığı ve huzurunun korunması anlamında nazik benzeri görev ve güçlük üstlenerek cansiparane müteharrik kül arkadaşlarımızın Polis Haftası’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

“Polis Teşkilatı, 196 yıldır ülkemizde hizmet veren aynı gelgel” diyen Ilçebay Mehmet Kamil Kuvvetli ise “İçişleri Bakanlığımızın almış olduğu kararlar doğrultusunda ilçemizde düzenlilik güçlerimiz ile birlikte fariza yapıyorsunuz. Amme düzeninin sağlanmasında bizlere herhangi bir devir destek olan Uray Başkanımız Anlaklı Kayda’ya teşekkür ölçü, zabıta müdürlüğü personelinin Zabıta Haftası’nı kutlar, görevlerinde başarılar dilerim” dedi.

Zabıta Müdürü Gaybubet Üzücü, 1-7 Ilkgüz tarihleri beyninde kutlanan Polis Haftası nedeniyle personeli ile benzeri araya gelen Kaymakam Mehmet Kamil Akva, Belediye Başkanı Anlaklı Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık ve İlçe Güven Müdürü Mehmet Sevinçli Doğan’a çiçek arz etti. – MANİSA

Share: