Samsun’da 3 ahi, akaçlama kuyusunda metan gazından zehirlenip öldü

SAMSUN’da sulama göletinin vanasını boşaltmak amacıyla indiği tefcir kuyusunda metan gazından zehirlenen Enes Turan (24) ile onu yetişmek talip ağabeyleri Osman (40) ve Sadi (39) Turan yaşamını yitirdi. Gazdan etkilenen 2 itfaiye aracı eri ise hastanede tedaviye alındı.

Olay, dün akşam saatlerinde Vezirköprü ilçesi Adatepe Mahallesi’nde meydana geldi. Enes Turan, sulama göletinin vanasını fayrap etmek üzere tefcir kuyusuna girdi. Kuyudan çıkmayan Enes’ten karşılık alamayan ağabeyleri Osman ve Sadi Turan birlikte kuyuya indi. Ancak kardeşler kafasız çıkmadı.

Bir müddet sonraları kuyunun yanına gelen yakınları, durumu fark edip itfaiye aracı ekiplerine veri verdi. İhbar üstüne mevrut ekipler, kuyuya indiklerinde Turan kardeşlerin donmuş bedenleriyle karşılaştı. Metan gazından zehirlendikleri belirlenen Enes, Osman ve Sadi kardeşlerin cenazeleri, ekiplerin çalışmasıyla kuyudan çıkarıldı. Icraat sırasında itfaiye aracı erleri Fakirlik Karaman ile Mustafa Aile bile gazdan etkilendi. İki itfaiye aracı eri, Vezirköprü Şevket Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Olayla ilişkin sormaca başlatıldı.Share: