Şanlı Idareci Başarır’dan Icra Vekili Soylu’ya: “Türkiye’nin Geleceği, Güvenliği, Huzuru İçin İstifa Etmelisin”

CHP Sazak Milletvekili Ali Dirayetli Başarır, Sırp Mafya lideri  Vukotiç’in hudut dışı edildiği argüman edilmesine karşın İstanbul’da öldürülmesine ait İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya aksülamel gösterdi. Başarır, ” Türkiye’nin geleceği, güvenliği, huzuru amacıyla incizap etmelisin. Hastalık dünyadaki mafya, suçlular bu ülkede yakalanıyor? Çünkü senin suret albümüne bakıyorlar. Bu ülkenin böyle aynı içişleri bakanı var biz dahi bu ülkede olmalıyız, diyorlar. Sen böyle resimler verirsen, bu mafyalar; Sırp mafya, Afgan mafya, IŞİD’li caniler bu ülkeye gelip gönül hakkını kendinde görür” dedi.

CHP Mersin Ağacı Milletvekili Uca Dirayetli Başarır, Türkiye aracılığıyla sınır ötesi edilen ve Interpol yoluyla kırmızı bültenle aranan Jovica Vukotiç’in İstanbul’da öldürülmesi ile ilgilendiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya reaksiyon gösterdi Başarır, konuyla ilişkin zaman yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ, GÜVENLİĞİ, HUZURU İÇİN İSTİFA ETMELİSİN”

“Soylu’nun sınır dışı ettiğini kanıt ettiği, bir mafya liderinin İstanbul’da çatışmada öldürüldüğünü öğrendik. Ayrımsız madde Afgan ayrımsız mafya liderinin Almanya sınır dışı ettikten sonra Beşiktaş’ta yaşadığını söylemiştik. Demincek nakletmek isterim, iki askerimizi diri diri yakıcı IŞİD’li iki militan Antep’te ve İstanbul’da görülmüştü. Süleyman Soylu’nun görevi bu mu? Bire Bir nazır, ülkesinin asayişinden, güvenliğinden sorumludur. Ama İçişleri Bakanlığı dışında rastgele işi fail ayrımsız bakan var. Ego gözlemek istiyorum; Sayın Vekil senin Türkiye’deki güvenlikten tıpkısı haberin var mı? Sınırlarımız ne kadar emin, hangi işi var bu insanların ülkemizde? hudut dışı ettikten sonradan takip ettin mi? Geldiğimiz bekçi bu, sen daha çok tıpkısı güvenlik sorunusun. Güvenliği sağlayamıyorsun ve sağlayacağına karşı hiç umudumuz bulunmayan. Türkiye’nin geleceği, güvenliği, huzuru üzere incizap etmelisin. Yakışmıyorsun bu ülkeye. Sebep dünyadaki mafya, suçlular bu ülkede yakalanıyor? Çünkü senin fotoğraf albümüne bakıyorlar. Bu ülkenin hakeza tıpkısı içişleri bakanı var biz da bu ülkede olmalıyız diyorlar. Sen hakeza resimler verirsen, bu mafyalar; Sırp mafya, Afgan mafya, IŞİD’li caniler bu ülkeye gelip kişi hakkını kendinde görür.”Share: