Satın aldığı gelişim yerinden çıkan 1 kilogram altını sahibine verdi

Mehmet Büyükelhan, gelişim yeri fora etmek üzere Semerciler Sokağı’nda mufassal süre vabeste artan bir dükkanın mülkiyetini satın aldı. Dükkanın içre tadilat yaptırmak talip Büyükelhan, katışıksızlık yaparken bulduğu torbanın süresince tıpkı kilograma yakın değerli olduğunu gördü.

TÜM BİRİKİMİYLE BU DÜKKANI AÇTI

Dükkanı satın aldığı kişinin damadı Sadi Kiriş’e altınları tasdik ederek sahibine ulaştırılmasını sağlayıcı Büyükelhan gazetecilere, senelerdir pazarlarda seyyar manifaturacı kendisine satış yaptığını, tıpkı gelişim yeri tahsis etmek için birikimleriyle dükkan satın aldığını söyledi.

ALTINLARI TEMİZLİK SIRASINDA BULDU

Tadilat sırasında bulduğu altınları sahibine tasdik ettiği üzere mutlu olduğunu aktaran Büyükelhan, “Benim boğazımdan haram banak geçmedi. Allah bile kader etmesin. Ego huzurluyum.” dedi. Altınları teslim düzlük Kiriş ise “Bizim böyle tıpkısı altından haberimiz yoktu. Kendisi yaşlanınca gelişim yerini kapattı. Sonra satmaya değişmeyen verdi ve sattı. Ben ailem hesabına hakkaniyet gösterdiği üzere Büyükelhan’a teşekkür ediyorum.” dedi.

ARKADAŞLARI GURUR DUYDU

Karaman Tuhafiyeciler, Züccaciyeciler, Hırdavatçılar, İnşaat Malzemeleri, Çeşitli Malların Ticareti ve Seyyarları Esnaf Odası Başkanı Fıkdan Ülküseven de üyesi olan Büyükelhan ile kurum duyduğunu vurgulayarak, “Bana telefon açtı. Durumu anlattı. Bir Lahzada pazara gelerek altınları sahibine teslim ettik. Bir kiloya andıran altın vardı. Bu çizi hakikat aynı esnaf, hamur aynı cömert davranışıdır. Kendisine esnaf arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.Share: