Şehit Eren’lerin anneleri tıpkı araya geldi

DOĞRU Fırka Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017’birlikte yarıcı terör örgütü mensuplarınca şehit edilen 15 yaşındaki Muazzez Bülbül’ün mezarını konuşma etti.

AK Fırka Genel Eşkâl Eş Kolları öncülüğünde planlı “AK Tümen Yöntem Akademisi Avrat” programına katılmak üzere Trabzon’a mevrut Eronat, etkinlik sonrası Maçka ilçesindeki ana Ayşe Bülbül ile evinde ayrımsız araya geldi.

Eronat, esas Bülbül ile bir müddet kardeşçe ederek, çiçek bağış etti. Elan sonraları beraberindekilerle gelişigüzel Eronat, şehit Bülbül’ün mezarını görüşme ederek, yakarış etti.

Eronat, ülkenin kahramanı ve herkesin gönlünde hükümdarlık kuran Ermiş Bülbül’ün mezarını ve annesi Bülbül’ü ziyarete geldiğini söyledi.

Esas Bülbül’e başsağlığı dileyerek, yakarış ettiğini anlatım eden Eronat, “Bizim çokça ortak bire bir yönümüz var. İsimler tıpkı benim şehidimin adı üstelik Eren, o da Muazzez Delice, bu bile Eren Bülbül.” dedi.

Eronat, iki Aziz’in annesi namına benzeri araya katılmak istediğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Zaman Trabzon’dahi benzeri programımızda vardı. YANLIŞSIZ Tümen’nin ‘Politika Akademisi Kadın’ programına geldim, burada akademiye katılan hanımlarımızla hasbihal ettim. ve bilahare dedim kim ‘Ben, Ayşe ablayı görmeden Ankara’ya nasıl döneyim?’ O bile beni çok domuzuna karşıladı, Tanrı razı olsun. Çok ehlidil, görelik yoğun ve samimi aynı herif. Tanrı onun kabilinden babayiğit annelerin sayısını çoğaltsın. Muazzez üzere yürekli insanların sayısını artırsın, tabi şehitlik makamı sonsuza kadar. Rabb’im gençlerimizi da bu ateşten korusun.”

Temel Bülbül ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Eronat’a DÜRÜST Tümen İl Avrat Kolları Başkanı Meryem Sürmen birlikte eşlik etti.

Eronat, Diyarbakır’dahi PKK’lı teröristlerin 3 Aile 2008’bile dershane uğrunda gerçekleştirdiği bombalı saldırıda yegâne evladı 17 yaşındaki Eren Atmaca’i kaybetmişti.

Share: