Şehit hoca Necmettin Yılmaz görev yaptığı okulda anıldı

Şehit öğretmen Necmettin Yılmayan fariza yaptığı okulda anıldı

ŞANLIURFA Fariza yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden, memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli’bile PKK’lı teröristlerce kaçırıldıktan bilahare katledilen derslik öğretmeni Necmettin Yılmayan, görev yaptığı okulda gerçekleştirilen etkinliklerle anıldı.

Siverek Uyanık Komutanı Mustafa Bahir ve yanında ki askerler, 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü zımnında Şehit Necmettin Yılmaz okulunu müzakere ederek, mektepli ve öğretmenlere türlü hediyeler verdi. Okulda fariza eden kül öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan askerler, öğretmenlere gül, öğrencilere bile değişik hediyeler verdi. Ardından ise Siverek’i İl Yapma Derneği ve Fırat Gezginler Kulübü üyeleri 2017 yılında PKK yıldırı örgütü eliyle martir edilen, şehit sarıklı Necmettin Yılmayan’ın isminin verildiği okulu müzakere ederek, burada görev işleyen öğretmenlere karanfiller dağıttı, öğretmenler gününü kutladı.

Sivil-Der Başkanı Ayhan Ekinci,” Bizin üzere bu okulun çok mazmun ve önemi var. Şehit olan Necmettin Yılmayan hocamızın adının verildiği okuldur bu ve bizde, bu hususi günde burada görev eden öğretmenlerimizi seyretmek istedik. Buradan eksiksiz öğretmenlerimizin öğretmenler gününü de kutuluyorum” dedi

Ziyaretlerde askerler, dernek ve kulüp üyeleri Necmit Yılmayan’ı bile anarak, yakarış etti.

Share: