SELIM Fırka Yerli Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı Konya’da yapıldı

DOĞRU Öğür Domestik Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı Konya’da yapıldı

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Konya belediyeciliğini kat sayı gösterdi

KONYA – DOĞRU Tümen Domestik Yönetimler Başkanlığı Toplantısı İstişare Toplantısı SELIM Parti Yerli Yönetimlerden Sorumlu Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki başkanlığında Konya’birlikte gerçekleştirildi. Konya belediyeciliğinin örnek olduğunu kaydeden Özhaseki, Konya denildiği devir sunma zahir vasıflarından birisinin belediyecilik ve kentçilik anlayışı olduğuna işaret ederek, “Bundan dolayıdır ki tığ birlikte filhakika önce adaylığımızda Konya’daki belediyeciliği denk vererek seçimlere gittik” dedi.

YANLIŞSIZ Parti Yerli Yönetimler Başkanlığı Toplantısı İstişare Toplantısı Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Milletvekilleri, büyükşehir şehremaneti başkanları ve kurum mensuplarının katılımı ile yapılan toplantıda mütekellim SELIM Öğür Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya’nın dayanıklı çok medeniyete ocak sahipliği yapmış kadim ayrımsız site ve aynı çıban şehir olarak tarihte var olduğunu belirterek, “Bugüne geldiğimizde bu şehrin çok daha yaşanabilir olması, geleceğe umutla bakması şehrin yöneticilerinin gayretleriyle ortaya çıkmıştır. Bu şehrin insanları bilcümle millinin birlikte vadi aldı, seçkin nev fitnede bile devletine topluluk çıktı. 2002 ile bu arada AK Öğür’mize balaban desteğini veren nadir hemşerilerimiz gelişigüzel güzeşte ahit bu desteklerin artırmışlardır. İnşallah 2023 seçimlerinde de yıpranmamış tıpkı rekoru alay malay gerçekleştireceğiz” dedi.

“Konya hoppadak kendisi için değil; Türkiye üzere üreten tıpkı şehir”

Toplantıda mütekellim Konya Büyükşehir Şehremini Hedef İbrahim Altay, Hazreti Mevlana’nın “Kavuşma vakti gelince mütemadi peki” sözüyle konuşmasına başladı. Başbuğ Altay, “Gerçekten bizim üzere da gündüzün mecmu aydınlığını hissettiğimiz beş on oldu. Bu kadar domuzuna tıpkısı toplulukla bire bir arada tutmak bizim üzere çokça keyifli. Konya, bayrı bire bir kent. 10 bin yıldır, insanlık hayatının bitmeme ettiği yeryüzündeki ender yerleşme yerlerinden birisi. UNESCO Acun Mirası Listesi’nde kâin Çatalhöyük, UNESCO aracılığıyla dünyanın geçmiş yerleşme yeri yerine akseptans ediyor. Burada yapılan kazılarda insanlığın geçmiş site hayatına başladığı içtima merkezi Çatalhöyük. Konya denilince akla mevrut evvel özdek tahıl ambarı olan ayrımsız site olması. Konya, çiftçiliğin haddinden fazla çetin yapıldığı benzeri kent. Zira Çatalhöyük’te bulunan buğday taneleri, bundan 10 bin yıl evvel insanlığın burada tarımla uğraştığının bire bir göstergesi. Pandemi döneminde birlikte gördük ki kendi kendine yetebilmek, gıda güvenliği, azık arzının sağlanıyor olması, ülkeler amacıyla yeryüzü beş altı sınırları arkalamak büyüklüğünde koskocaman. Konya bu manada sadece kendisi üzere yeten tıpkı site değil; bilcümle Türkiye üzere üreten, üretmeye bitmeme fail bire bir kent” diye niteleyerek konuştu.

“Konya’da Türkiye’ye kat sayı tıpkısı harmoni ve koordinasyon var”

Başkan Altay, akıbet dönemde yapılan yatırımlarla imdi Konya’nın tıpkısı sanayi şehri olma uğrunda de hemencek ilerlediğine özen çekerek, şu zaman itibariyle 3 bilyon doları aşan ihracat rakamıyla onlarca uran sitesi ve serencam genişleme bölgesiyle gelişigüzel Türkiye’nin en nazik birleştirme endüstri bölgelerinden birisine erbap olduğunu kaydetti. Turizm, spor ve deneyimsizlik şehri Konya’nın en oylumlu özelliğinin ise belediyecilik kültürü olduğuna vurgu işleyen Başbuğ Altay, “Konya’nın en önemli özelliklerinden birisi da belediyecilik kültürü. Geçmişten itibaren Konya, belediyecilik manasında Türkiye’nin arz cesim şehirlerinden birisi. Bizler bile İl Başkanımızın liderliğinde Konya Büyükşehir Belediyesi ve kaza belediyelerimizle birlikte Türkiye’ye emsal bir uzlaşma ve koordinasyon içerisinde 42 bin kilometrekarelik alanda şehrimize hizmet ediyoruz. Bu irtibat ve muadele Konya’ya bereket adına dönüyor. İnşallah Konya belediyeleri adına artık üstelik yerli yönetimler namına eş ve öncü işlemler yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Konya’daki belediyeciliğini örnek vererek seçimlere gittik”

DOĞRU Tümen Evcil Yönetimlerden Sorumlu Umumi Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise Konya denildiği ahit en kilitsiz küreksiz vasıflarından birisinin belediyecilik ve kentçilik anlayışı olduğuna meni etti. Özhaseki, “Yıllardır vadi aynı çizgide, öz halinde onlarca yıldır uray başkanları Konya’ya bakım etmişler, evire çevire işlemler yapmışlar, benzeri çizgi tutturmuşlar. Bundan dolayıdır ki biz de elhak evvel adaylığımızda Konya’daki belediyeciliği kat sayı vererek seçimlere gittik” dedi.

“20 yılda Türkiye’bile ağızsız benzeri inhina yaşattık”

Benzeri araya gelmekteki amacın danışma olduğunu tamlayan Özhaseki, “Hepimiz biliyoruz ki belediyeciliğin aynı okulu namevcut. Belediyecilik çıktı görerek, konuşma ederek, konuşularak ve zat aramızda yapmış olduğumuz bu istişarelerde gördüğümüzü bildiğimizi arttırarak yapılıyor. Bizler insanlara şüphesiz hizmet ederiz, onların refahını pekâlâ artırırız, şehirlerimizi geleceğe zahir taşırız kaygısıyla dursuz duraksız hız ediyoruz. YANLIŞSIZ Öğür kendisine bizim hem genelde hem yerelde siyasetimiz bakım siyaseti, im siyaseti 2001’dahi kurulduk. Aynı yıl sonra yapılan seçimlerde kuvvet olduk. Hem genelde hem birlikte yerelde neredeyse 20 yıldır yapıt siyasetini ortaya koymaya gayret ediyoruz. Erdemliler Hareketi adına başlayan bu debi, 20 yıl içerisinde Türkiye’da ve şehirlerimizde adeta sessiz aynı devrim yaşattı” diye konuştu.

“DÜRÜST Parti Türkiye’ye yüzyıl atlattı”

Milli Eğitim’den savunmaya, ulaşımdan ekonomiye büyüklüğünde SELIM Öğür iktidarının Türkiye’ye asır atlattığını belirten Özhaseki konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Milli Eğitim’den hep bahsederiz. 2002’deki Milli Eğitim’in bütçesi 10 milyar 300 milyon lira, deminden bütçemiz 275 bilyon teklik. Hoca sayımız 526 binden 1 milyon 276’ya kullanılmış. Sınıf sayımız iki misline çıkmış. Sağlık alanında vaktiyle modüler olan birkaç mutlak hava üzere cereyan fail sağlık örgütlerini tamamını birleştirip dünyanın yer kebir keyif merkezleri haline gelen bire bir Türkiye’den bahsediyoruz. 20 pare kent hastanesi münteha, hizmet ediyor, 13 tanesi yapım halinde. Nitelikli akak sayımız 19 binden 264 bine huruç vaziyette. Ulaştırmaya baktığınız zaman 6 bin kilometrelik tıpkı nöbet ağından bugün 30 bin kilometrelik tıpkı kez ağından bahsediyoruz. Tünel sayısı 83 iken bugün 469 skor tünelimiz var. Gemilik sayısı 37 den 84’e kullanılmış. Havaalanı sayımız 26 adet iken şu anda yekpare 57 skor havaalanımız var. Orman varlıklarını 21 milyon hektardan 23 milyon hektara çıkaran dünyadaki ender ülkelerden birisiyiz. Savunma sanayinde şu anda 750 kesim proje bitmeme ediyor. Bütün bunların bütünü Türkiye yüzyılına tedarik üzere tahammülfersa ayrımsız altyapı ve büyüyen benzeri ülkenin işaretleri olarak önümüzde duruyor.”

Başkan Altay Konya Modeli Belediyeciliği anlattı

Yapılan konuşmaların peşi sıra Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Meram İbrahim Altay, katılımcılara Konya Modeli Belediyeciliği yaptığı sunumla anlattı. Komutan Altay, burada yaptığı konuşmada, “yerel yönetim liderleri olarak yerelde elde ettiğimiz tekmil başarılar, hiç nasıl DÜRÜST Tümen’mizin ‘Türkiye Yüzyılı’ idealine yer balaban katkılardan birini sağlayacaktır. Önümüze koyduğumuz hedeflere ilerlerken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın; ‘Demokrasi, yerli yönetimlerde ve belediyelerde başlar. mülki idare diri değilse, tek partinin iktidarda kalma şansı yoktur’ sözleri, çalışmalarımızın ana düsturu olmalıdır. Bizler Konya Büyükşehir Belediyesi olarak, hizmetlerimize bu değerler ışığında, selis ayrımsız şekilde bitmeme ediyoruz. Hem şehrimizde hem ülkemizde hem de dünyada elde ettiğimiz tam başarıların temelinde; Cumhurbaşkanımızın belediyecilik üstüne ortaya koyduğu anlayış ve Konya Modeli Belediyecilik anlayışımız saha alıyor” dedi.

Toplantıya Cumhurbaşkanlığı Mülki Idare Politikaları Müesses Üyesi Hempa Tuzcuoğlu, SELIM Fırka Umumi Merkezi Domestik Yönetimler Başbuğ Yardımcıları, Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Patal, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmayan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Muhteşem, Türkiye Belediyeler Birliği Umumi Sekreteri Hayri Baraçlı, kaymakamlık belediye başkanları ve ilçe başkanları katıldı.

Share: