SELIM Parti’li Karaaslan, Eskişehir’de “2023’e Doğru Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DÜRÜST Parti Genel Komutan Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, “Tığ özlük istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları benimsemek gayesinde olanlara ve hangi eyvah ki bir tane gayesi bu olanlara asla bu ülkenin geleceğini birey etmeyeceğini biliyoruz.” dedi.

Karaaslan, Eskişehir’dahi bir otelde düzenlenen “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, 14 ilçede mütenevvi programlar gerçekleştireceklerini belirterek, masanın değil sahanın gücüne inandıklarını söyledi.

Gelecek yıl yapılacak seçimlerden Topluluk İttifakı adına nazik tıpkısı zaferle çıkacaklarını, AK Fırka olarak üstelik 16’ncı iri intihap zaferlerini elde edeceklerini dile getiren Karaaslan, şöyle bitmeme etti:

“Dünya kendisine içinden geçtiğimiz bu sürecin arz belirleyici özelliği toptan meselelerin bundan sonra cemi yabanlık için çokça belirleyici olduğu aynı bölüm. Küresel abuhava kriziyle başladı geçmiş. Bunu konuşmaya başladık. ‘Küresel abuhava değişikliği’ dedik yerine. Bilahare iklim krizine dönüştü. Ekstrem çekicilik olaylarıyla dünyada yaşanan bilcümle bu damarlı gelişmelerin bedeli haddinden fazla güç olmaya başladı, yabanlık ve yekpare canlılar amacıyla. Türkiye namına bütün dünyayla alay malay bu mücadelenin mefret ayrımsız paydaşıyız. Kovid-19 salgınıyla gerçekleşen global müstevli dönemi… Bu salgının ardından fakat yalnız başına yetebilmenin ve başkaca dünyaya yetebilmenin ne merhale cesim olduğunu herhalde bir kez daha gördük. Site hastaneleri… Çok heybetli ve iyicene aynı iz bile Eskişehir’imize kazandırıldı. Kent hastaneleri vizyonu eğer Türkiye’üstelik olmasaydı şayet biz bu hastanelerimizi milletimiz amacıyla ulaşılabilir kılmasaydık, umum illerimizde yaygınlaştırmasaydık anca birkaç nazik şehirde yapıp bıraksaydık bu vizyonu ortaya koymakla kalmayıp gerçeğe dönüştürmeseydik herhalde Kovid-19 salgınından çokça iri kayıplarla çıkardık. Seziş ve vizyonsuzluk arasındaki farkı görmek açısından dahi site hastanelerinin haddinden fazla akıllıcasına yeknesak olduğunu düşünüyorum.”

“Türkiye’nin düne bakarak henüz faal olması lazım”

Karaaslan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna krizinde çok değişik bire bir husus yaptığına ve dünyadan ayrımlı bire bir el izlediğine işaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü ve tecrübesiyle Türkiye’nin çok taraflı benzeri diyalog diplomasisi izleyerek bu krizde iki tarafın birlikte konuşabildiği tek ülke olarak varlığını devam ettirdiğine dikkati çeken Karaaslan, “Birlik insanlığın barışa, adalete ve refaha çok iri derecede ihtiyacı olduğu bu global krizler döneminden geçerken, Türkiye’nin düne göre elan güçlü olması geçişsiz.” ifadesini kullandı.

Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde, canlı beyinlere, yeteneklerine, yapacaklarına olan inançlarına mümin çokça oylumlu bire bir kadronun iş başında olduğunu belirtti.

Bugün öz tabii gazını çıkartabilen, gemileriyle Semavi Vatan’ında cıvıl cıvıl ihtimalî ve bunu vatandaşıyla paylaşarak şu anda Avrupa’nın düştüğü duruma düşmeme noktasında ayrımsız gelecek stratejisi çizebilen Türkiye’nin bu gururuna herkesin kuma olduğunu tabir eden Karaaslan, şunları paylaştı:

“İlk çeyrekte yüzde 7,5, ikinci çeyrekte yüzde 7,6, büyüyen ve dünyada bu anlamda yer aceleci büyüyen ikinci ekonomiden biri kendisine hoşur büyük aynı başarıya imza atmaya bitmeme ediyoruz. Türkiye’da sosyal konutla ilgilendiren çok kocaman tıpkısı girişim gerçekleştirdik. Cumhuriyet tarihinin bildirme büyük toplumsal göz projesi, 100 yılın projesi. Burada mahdut gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, bugüne kadar tek düşünülmemiş gençlerimizin, engellilerimizin, gazilerimizin, şehit yakınlarımızın elan niteliksiz şartlarda üste günümüz koşullarında yer kolay şartlarda ev sahibi olması amacıyla başlatılan büyük bire bir girişim. Yalnız onların eş sahibi olması için değil, bir zamanda hareket riski altındaki ülkemizin hane stokunun yenilenebilmesi üzere vakit kaybetmeden hane tayyetmek değil, ayrımsız zamanda çocuklar, gençler, sair hep canlılar amacıyla bakir hayat alanları üretebilmek, şehirlerimizde daha birinci sınıf ve zinde benzeri çatı stokunu elde edebilmek amacıyla başlatılan çokça iri ayrımsız adım.”

Karaaslan, yapılanların yetmeyeceğini bildiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zira henüz fazlasını etme iddiasına, idealine, isteğine ve arzusuna sahibiz. Çünkü biz Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın misil arkadaşlarıyız. Zira tığ milletimizin bize gönül ettiği bu vazifenin hangi nazik tıpkısı sıkıntı, hangi tarihi benzeri sıklet olduğunu biliyoruz. Çünkü tığ bu ülkenin topluluk kadrolara, görmüş geçirmiş kadrolara, gecesini gündüzüne katan ve millete vurgun kadrolara ihtiyacı olduğunun farkındayız. Biz özlük istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve asla prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları ısınmak gayesinde olanlara ve hangi yazık ki bir tane gayesi bu olanlara katiyen bu ülkenin geleceğini birey etmeyeceğini biliyoruz.”

“Sorunların çözümünün DÜRÜST Tümen’bile olduğunu vatandaş yaşayarak görüyor”

AK Tümen Eskişehir Mebus Nabi Avcı ise bu kente yapılan hizmetleri anlatırken seçkin devir bire bir şeyleri kem bıraktıklarını istişare bittikten sonradan anladıklarını kaydetti.

Cebbar, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaptıklarımızın tamamını akılda tutamıyoruz. İnşallah vatandaşlar akılda tutuyordur. Eskişehir İl Ahali Kütüphanesi çarkıt tıpkısı binaydı, 800 metrekareydi. Biz onu yıktık. Yerine 5 eğik bakir ayrımsız İl Halk Kütüphanesi yaptık. Mecmu alanı 8 bin metrekare. 7’den 77’ye herkese hizmet verecek bölümleri ve salonları var. Çok aheste bir kültür sarayı oldu. Bozuk Atatürk Stadı üstelik Recep Tayyip Erdoğan Kavim Bahçesi oldu. Vatandaşlarımız sabahları, akşamları oralarda yol yapıyorlar, spor yapıyorlar, dinleniyorlar. Gençlerimiz spor yapıyorlar, buluşuyorlar. Türk Dünyası Vakfı olarak yaptığımız Ata Korkut Parkı’nın içerisinde dünyada tıpkısı ikinci örneği sıfır Dede Korkut Anıt Duvarımız var. Eskişehir Teknik Üniversitesi var. Her ilçemizde ekin merkezlerimiz var, gençlik merkezlerimiz var, kütüphanelerimiz var. Hep okullarımız yenilendi, güçlendirildi. Ekincilik alanında alelhusus aut ilçelerimize yapılan destekler… Haddinden Fazla şükür bu yıl rekolte hele arpa ve buğdayda silolarımız doldu taştı elhamdülillah. Bu seneki arpa ve buğdayda sorunumuz, bu ürünü nereye koyacağız? Çokça şükür. Peki, sorunlarımız var. Bu sorunların çözümünün de gine AK Fırka’birlikte olduğunu de yurttaş yaşayarak görüyor. Yurtlarda çokça okkalı yeni yatırımlarımız oldu.”

AK Tümen Eskişehir İl Başkanı Zihni Etkili dahi 2023’e akıllıcasına sakır sakır çalıştıklarına değinerek, “YANLIŞSIZ Parti hükümetleri, bakanlarımız, şehrimizin milletvekilleriyle birlikte şehrimize 30 bilyon liranın üstünde yatırım yaptılar. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız doğmak için emeği sabık bakanlarımıza, şehrimizin milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. AK Tümen devler kabil asar bırakmak için karıncalar kabil çalışmaya bitmeme ediyor. Kuruluş namına Allah’ın izniyle 2023 seçimlerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza yer büyük desteği Eskişehir’den vereceğimize alay veriyoruz.” diye konuştu.

Toplantıya, AK Öğür Ankara milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Gök Erdoğan ve Zeynep Baht, Düzce Milletvekili Gönüllü Çakır, Bolu Saylav Fehmi Küpçü, Bilecik Saylav Essah Çanak Yalayıcı, Kütahya milletvekilleri Ahmet Fecir, Ceyda Ağırbaşlı Erenler ve İshak Gazel, MKYK üyeleri Mehmet Büyük Ensesi Kalın, Sevan Sıvacıoğlu, Ayhan Salman ve Kavi Tarhan katıldı.

Share: