SELIM Partili Özhaseki’den CHP’lilerin ’15 milyon TL’lik köprü’ iddialarına yanıt: İspatlanırsa milletvekilliğinden çekilme ederim

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Zayıf, DOĞRU Öğür Yerli Yönetimlerden Mesul Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin belediye başkanlığı döneminde 15 milyon TL’ye güreşçi köprüsü yaptırdığına dair Sayıştay raporu olduğunu ancak köprünün beyninde olmadığını iddia etmişti. Özhaseki’den Kuru’a karşılık geldi.

“MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA EDERİM”

CHP’li trollerin daim bu konuyla üzerine geldiğini belirten Özhaseki, “2-3 sene geçmiş CHP Genel Merkezi’nden kaynaklı trol ordusunun başlattığı ’15 milyonluk köprü nerede?’ diyerek sloganlaştırarak, üzerime vürut operasyonları yaptılar. Sonsuz bile tekrarlıyorlar. Herhalde Yalova’daki mitingde Kemal eş az buçuk zorda kaldı. Çünkü şişman miting diye niteleyerek değme tarafa duyurdular. Milletvekillerinin tamamen gittiler Yalova’ya. O balaban mitingde da 700-800 dirilik toplayabilmişler. belediye reisi arkadaşımız toprak başkanı de Yalova Belediyesi’nden duruşma kayıtlarına önceki 20 küsur trilyonluk benzeri arakçılık var. Başkanı dahi görevden aldılar bundan etraf. ‘Buna üstelik karşılık ver’ diye pankart asmışlar. Ego bunu içtimai medyadan paylaştım. Arkadaşlarımızın hoşuna gitmemiş herhalde. Onun amacıyla alan talan bir torbayı yine doldurarak, konu salatası içerisinde ‘Sen geçmiş 15 trilyonluk şu güreşçi köprüsü nerede? Onun cevabını ver’ demiş. Bunun cevabını Sayıştay arıyor bulamıyor. İftiraya azalmak pres bir madde. Fakat sonunda tığ siyasetçi insanlarız, siyaseti kaşkariko ediyoruz. Toplumun önündeyiz, gençler ve füru da bizi izliyorlar. Acı sözleri söylemekten perva ediyorum amma sunu azından şurası söylüyorum, bunu söyleyen ayrımsız milletvekili yâren olduğuna bakarak arasında ayrımsız biber dolması var. Bu domates dolması evet bana ilgilendiren ya ona ilgilendiren. Biber Dolması de kimseye yakışmaz. Eğer beribenzer Sayıştay kararında benden 15 milyonun hesabı sorulmuş, aynı köprü tahsis etmek için 15 milyon TL mülk vermişsem, anca aynı köprü yoksa arasında ben bugünden itibaren mebusluk sıfatımdan istifa ediyorum. Topluluk önüne ayrımsız henüz çıkmayacağım. Hakeza tıpkı dolma yeter elhak amma değilse, bühtan fail insanın birlikte şahsiyeti, namusu, şerefi varsa benim söylediğimi söyleyip takkadak ricat etmesi lazım” dedi.

“YAPTIKLARIMI SIRALAMASAM SABAHA KADAR BİTİREMEZ”

Tekrar CHP Kayseri Mebus Korkulu Cılız’ın otoyollarla ilgilendiren iddiasına yanıt veren Özhaseki, “Otoyol gelişigüzel şehre özel yapılmaz. Otoban bir taraftan başlar, şehrin ucuna kadar giderken angajman yollarıyla onlarca şehir ondan istifade bedel. Sonunda yapılan bu otoban Urfa – Antep’e kadar devam fail Adana üzerinden giden ayrımsız otoban. Seçkin il o bağlantıyı kullanır. Bu zamana büyüklüğünde Kayseri’nin sunma kese angajman yolu eskiden beri bilcümle Nevşehir denildi. Ego tekraren Nevşehir eğin gittim, defalarca Kırşehir eğin ölçtüm ve Kırşehir’in daha kese olduğuna kanaat getirdim. Memduh başkanımızla gittik ve sonra da haritalar üstünde çalıştık ve Kırşehir bağlantısı henüz akla yatkın diyerek ifade verdik. Sonrasında Iblağ Bakanlığımız ihalesini yaptı. Averaj yerine söylüyorum Kayseri yolu gine Ankara’ya 320 kilometre. 200 kilometresi otoban, 120 kilometresi çift misil. Hem de inmek kadar. Bunu tahsis etmek da bizim iktidarımıza talih oldu. Onlar da konuşsunlar kılükal etsinler. Ego bu şehirde 21 sene şehremaneti başkanlığı yaptım. Şayet yaptıklarımı şurada sıralasam Güç Sıska sabaha büyüklüğünde okusa bitiremez bunu. Aynı bile CHP’lilerin yaptığı kötülükleri anlatsam, sabaha kadar sıralasam onları birlikte bitiremezler. O yüzden ongun iş yapanın katiyetle peşinden konuşan peki. Tığ hisse senedi yapacağız, onlar bile konuşacaklar” ifadelerini kullandı.

“KAYSERİSPOR’LA HEPİMİZ ÇEKICILIK DUYUYORUZ”

Kayserispor’la ilişik değerlendirmelerde kâin Mehmet Özhaseki, “Sabık hafta içerisinde Kayserispor’umuzda aşağılık sıkıntı vardı. Arkadaşların maaşlarının yatması lüzum ediyordu. Yatmazsa boşta kalacak arkadaşlar, ihtiyacı olan rüfeka vardı. Haklılar, dünyanın ciharıyek tarafından gelen istekli futbolcular burada ne yaparlar? Bedel için oynarlar. Bedelini veremeyecekseniz o çocukları çağırmayacaksınız. Bu şehrin borcu adına görünür. Berna hanımın ya üstelik Kayserispor yönetimindekilerin borcu namına göremezsiniz. Kayserispor’la hepimiz çalim duyuyoruz, övünme ediyoruz. Sonuçları hangi olursa olsun hepimiz tartışıyoruz. İyi çıktığında yara çıktığında hepimiz benzeri şeyler söylüyoruz. O antlaşma bizim bile elimizi taşın altına koymamız geçişsiz. Son bulduğumuz formüllerle aynı müzaheret kampanyası başlattık önemli firmalardan. Bunu Berna hanım açıklar. Oradan 2-3 periyot geçmiş futbolcuların maaşları yatırıldı, rahatladılar. Önümüzdeki günlerle ilişik da gine gâh temaslarımız var. İnşallah futbolcuların hepsinin borçları gününde ödenecek artık” dedi.Share: