Şenol Çağ: “Sahamızda yutmak zorundaydık”

– Şenol Çağ: “Sahamızda koymak zorundaydık”

İSTANBUL – Adana Demirspor galibiyetini değerlendiren Beşiktaş Beceri Direktörü Şenol Zaman, “Yumruk dönemden geçiyoruz. 2 puan kaybettik geçen hafta Antep’te. Sahamızda yutmak zorundaydık. Yandaş oyuncu bütünleşmemiz sahaya yansıdı. Oyuncular istekliydi, yandaş bindi verdi” dedi.

Spor Makat Süper Lig’in 16. haftasında Beşiktaş, evinde Adana Demirspor’u 1-0 yenik etti. Müsabakanın peşi sıra planlı matbuat toplantısında Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Zaman, açıklamalarda bulundu.

“Zor dönemden geçiyoruz”

İyi tıpkı rakiple oynadıklarına özen calip Güneş, “El dönemden geçiyoruz. 2 benek kaybettik geçen hafta Antep’te. Sahamızda kazanmak zorundaydık. Yandaş oyuncu bütünleşmemiz sahaya yansıdı. Oyuncular istekliydi, taraftar destek verdi. Detaylı zamandır kaybetmeyen ongun tıpkısı takıma karşı gol yemeden görmek önemliydi. Oyunda eksiklerimiz var, arada bir geç kalarak heyetiyle kayıplarımız oluyor amma rakibin oyun tarzına cebin tedbiri vasıtasız bırakmadan oynadık. Onyekuru, Gulbrandsen ve Akintola ile çabuk sâdır bando. Onlara hazırlık aldık, önde baskılarımız bile oldu. Tamamına baktığımızda koymak önemliydi. Çıkışta kayıplarımız oldu. Onları mebzul kulansak bitiş paslarını bereketli yapsak elan etkin olabilirdik. Ara Sıra çok tez ettik, bu konuları düzeltirsek iyi ayrımsız bando olacağımızı düşünüyorum. Şu devrede 3 puana ihtiyaç var. Kazandıkça mızıka morali ve puanı artacaktır. Hem taraftarı hem oyuncuları kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“Taraftara bile sesleniyorum, bu tuzağa düşmeyin”

Transfer çalışmalarına ilgili mevrut tıpkısı soruya Zaman, “Tek oyuncuyu yönetime şunu al demedim. Ozan’ı (Tufan), Samet’i (Akaydın) beğeniyor musun diye soruyorlar, beğeniyorum amma almak başka bire bir husus. Sahadaki oyuncular oynayacaklar. İyiyse bitmeme edeceğiz. İdari, maharet kararlar bilahare verilir, demincek verilmez. Taraftara üstelik sesleniyorum, bu tuzağa düşmeyin. Şu anda aktör almıyoruz, kimseyi göndermiyoruz. Benek almaya ihtiyacımız var. Güzeşte hafta kaybettik, daha zor takımı bugün yendik. Gelişigüzel karşılaşma final bizim amacıyla. Kimin bazı ne antlaşma yeneceği anlaşılan olmuyor. Eldeki oyunculardan transfer haftası geldiğine aktör müracaat etmek istiyorsa konuşuruz. Şu an üzere anca düşüncemiz yok. Masuaku’nun kendine bakarak problemleri var. Para Aktarımı hesaplı ve idari. Bütünü konuşulur. Kulüp menfaatlerine bakarak debi edilir. Serencam karşılaşma geldiğinde şunlar giderse gür evet denir. Şu an anca aynı kararım yok” cevabını verdi.

“Bütün oyunculara ihtiyaç var”

Bu akşam ezanı mutedil sahada yaptığı değişiklerle müntesip birlikte Şenol Gün, “Bireysel eleştiriler bana üstelik oyuncuya de yapılır. Oynayanlar bol oynamazsa ben da eleştirilirim. Bu garip şeyler Temiz, Atiba üzerinden konuşuluyor. Bugün de bodur sürede soktuk ama ulama yaptı Atiba. Josef sakattı, Salih’in kasığında veca vardı. O ant hangi yapacağız. Bilcümle oyunculara ihtiyaç var. Redmond sağda daha çok şeyler beklediğim benzeri aktör. Olmadığında da görüntü kırıklığı oluyor. Necip, kendisini sevdiğim üzere oynatayım dediğim bire bir oyuncu değil. Sakatlar geldikçe bando zenginleşecek. Şu an deveye büyüklüğünde hakeza gideceğiz. Devre geldiğinde değerlendireceğiz. Demincek Kasımpaşa maçına hazırlanacağız. Sonraları 3 karşılaşma deplasmanda, hem da kışın. Hepsini dercetmek istiyoruz, eldekilerle. Ondan sonra konuşuruz. İhtiyaç var mıdır, vardır. Bunu temas zaman söylüyoruz” diye konuştu.

“Arasında gato hatalarımız var, bibi düzeltemedik”

Munsap ortalarını aşkın kullandıklarının hatırlatılması konusunda deneyimli antrenör, “Bazen geriden uzun toplar atıp dönen topları kabul etmek istedik. Herhangi Bir tümü alıp atarsanız baziçe kuramazsınız. Bir şeyi onlar de yaptı. Uzun oyuncusu olmamasına rağmen. Arasında çörek hatalarımız var, bibi düzeltemedik. Bizim on paralık beklenmeyen kayıplarımızda rakibe verdiğimiz toplar bize atak namına dönüyor. Arada Sırada erken, bazen geç veriyoruz ve kendimizi da yoruyoruz. Ilımlı gelecek, vuruş ongun olacak. Duran topta Masuaku gol attı. Kornerleri ona atmaya çalışıyoruz, artık çalışacağız. Teknikleri keder değil amma ara sıra bulundukları uzanım hataya zorluyor. Ivecenlik var, öfke var, arada bir antrenmanda yaptıklarını yapamıyorlar” dedi.

“Gedson’un çalışkanlığı şanlı ama elan etkili olması gerekiyor”

“Muleka ve Redmond’dan henüz aşkın özdek bekliyorum” diyen Gündüz, şöyle devam etti:

“Özelikle gitgide Kavga dolgunca oyun kurmaya birlikte çalıştı ama kenardan mevrut ataklarda bu zenginliği yapamadık. Hücuma gittiğimizde golü arayacak oyuncuların atması büyüklüğünde onlara getirilen atakların olgun olması gerekiyor. Tayfur elan az oynadı, henüz etken pozisyonlara girdi. Gedson’un çalışkanlığı koskocaman ama daha hareketli olması gerekiyor. Bunları konuşuyoruz, çalışıyoruz. Bu oturduğu ahit sav olanaksız. Şu an bilcümle aynı acelecilik var. Geride olmamızın birlikte sıkıntısı var.”

“Şair Tufan beni aramadı”

Saz Şairi Tufan ile görüşüp görüşmediğine ait gelen soruyu Şenol Zaman, şu şekilde cevaplandırdı:

“Ozan Tufan beni aramadı ama Şenol diye niteleyerek birini aramış benzer. Ben dahi okudum. Saz Şairi’ı beğeniyorum mebzul tıpkı oyuncu. Samet’i sordular onu birlikte beğeniyorum. Söylüyorum bu el kulüpler tasalı oluyor. Bunlar korku ayar oyuncular. Şu dakika öyle bir özdek namevcut.”

Beşiktaş Beceri Direktörü Şenol Ruz, serencam olarak birlikte 82 yaşında hayatını kaybeden efsane topçu Pele amacıyla, “İdolümdü. Brezilya hayranlığım onunla başladı. Pele’nin yeri başkaydı. Futbolu sevme nedenlerimden biri da o. Dünyanın rastgele yerindeki insanlara dokunmuştur. Bize kattıkları amacıyla ona üstelik teşekkürname ediyoruz” dedi.

Share: