Serdar Ünsal’dan Azer Yaycılı’ya onurluk

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Komutan Yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Başkumandan Ünsal, Türkiye Azerbaycan kardeşliğine destek veren Yaycılı ticaretin sahibi İshak Yaycılı’nın eşi Azer Yaycılı’ya teşekkürname plaketi verdi.

Serdar Ünsal, Azerbaycan bayrağı ve teşekkürname plaketi verirken yaptığı konuşmada “Gerek yaptığımız etkinliklere katılarak, gerekse Türkiye Azerbaycan kardeşliğine yardım icat etmek için kurulan derneğimize yaptığınız manevi destekten dünya sizleri kutlar çalışmalarınızda başarılar dilerim. Iğdır dahi yaşayan Azerbaycanlı ailelere verdiğiniz destekten dünya teşekkür ederim” dedi.

İş kadını Azer Yaycılı’da “Azerbaycan’ın karışma altındaki topraklarını yönetmek üzere başlattığı savaşa toplum örgütü yerine verdiğiniz manevi katkıyı unutmamız mümkün değildir. Yaptığınız mitingler, toplantılar ile Azerbaycan’ın sesi oldunuz. Türkiye Azerbaycan kardeşliğine katkınız büyük, temas antlaşma birleştirici oluyorsunuz. Yıllardır çalışmalarınızı izleme ediyoruz. Cemiyet olarak pir işler yapıyorsunuz. Bire Bir eğitimci olarak ta katkınız balaban. Sonuç 8 yıldır yaptığınız “Hocalı Faciası” ile ilişik yarışma ve etkinliklerle gençlerimiz ve halkımız Ermenilerin gerçeklik yüzünü öğür oluyor. İki kerem aynı budun olmanın gereğini yapmaya çaba ediyoruz. Kapım Azerbaycanlı öğrencilerimize açıktır. İnce düşüncenizden dolayı derneğinizi kutlar başarılar dilerim. Ermeni meselesi bizim milli meselemizdir. ve Türk devleti adına Azerbaycan’ın yanındayız. Allaha şükür ki engelleme edilen topraklar kurtarıldı. Azerbaycan Reisicumhur İlham Aliyev ve eşi yardımcısı Mihriban Aliyev Azerbaycan’ı Kafkasların projektör yıldızı düzenlemek için geceli gündüzlü çalışıyorlar. Sizin derneğiniz Ermenilerin cins yüzünü topluma anlatıyor Azerbaycan Türkiye kardeşliğine yardım sağlıyor. Rastgele zaman yanınızdayız. Yazdığınız “Yüreğim İrevan’birlikte kaldı ve Soykırım “kitaplarında da Ermenilerin töz yüzünü anlatıyorsunuz tebrik kartı ediyorum. Azerbaycan’ın Karabağ’de ki zaferi bizleri gururlandırmıştır” dedi. – IĞDIR

Share: