Serencam an haberi: Komutan Sarp, Icra Vekili Özer’e eğitim yatırımlarını anlattı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Sert, tıpkı seri açılış ve etkinlik çerçevesinde Kayseri’ye gelen Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer’e Talas’ta gerçekleştirilen terbiye yatırımlarını anlattı.

Osman Ulubaş Yetişek Kompleksi küşat töreninde ve 2022-23 Terbiye Yılı Kıymetlendirme Toplantısında Nazır Özer ile benzeri araya mevrut Başbuğ Yalçın, 7/24 Kütüphane’nin yanında yapımı devam eden ve hizmete giren gayrı kütüphaneler, ilçeye kazandırılan ve yapımı bitmeme eden okullar, eğitim kurumlarında bakım onarım ve çevre aranjman çalışmaları, öğrencilere tablet dağıtımı özellikle almak amacıyla komütatör malzeme desteği, günce defteri dağıtımı, ekin gezileri gibi eğitime müteveccih sürdürdükleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

“HOCA BAŞBUĞ DİYALOĞU”

Mavera yandan programda Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer, AK Parti Domestik Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Sarp beyninde ‘Öğretmen Başkan’ diyaloğu yaşandı.

DOĞRU Fırka Yerli Yönetimler Başkanı Özhaseki, Başkan Sert’ı kastederek, “Kendisi Talas Uray Başkanımız. 10 sene öğretmenlikten sonradan belediyeci oldu. Büyükşehir Belediyesinde mufassal yıllar gelişigüzel çalıştık. Demincek da hoca komutan yerine Talas’ta majör işlere imza atıyor. Eğitim Bilimi üzerine bile yüce yatırımları var.” sözlerine saha verdi.

Vekil Özer bile duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Yalçın’ı tebrik kartı etti ve başarılarının devamını diledi. – KAYSERİ

Share: