Serencam an haberleri… İSTANBUL-İSTANBUL MERKEZLİ 5 İLDE YANLIŞLIK ÖRGÜTÜNE OPERASYON

FATİH’te sahipleri elverişsiz dışında olan kişilerin sülale ve arsalarını gayrikanuni yollarla ele nâkil yanlışlık örgütüne cerrahi müdahale düzenlendi. İstanbul merkezli 5 ilde yapılan operasyonda 39 bed gözaltına makbuz.

İstanbul Itimat Müdürlüğü Tevhit Suçlarla Mücadele Ofis Müdürlüğü’ne mecbur ekipler, tıpkısı süredir Fatih Balat’ta sahipleri ev dışında olan kişilerin aile ve arsalarını gayrikanuni yollarla ele nâkil cürüm örgütü üyelerine ameliyat düzenledi. Teşekkül lideri Sevinçli B. ile birlikte 30 şüphelinin Balat’ta alelhusus gayrimüslimleri misyon alarak, karı ve arsalarına el eksiltmek için düşünülerek cani ve yaralama karışma birçok suça karıştığı belirleme edildi

Şüphelilerin sahipleri sıkı dışında olan vatandaşların mülklerini internet siteleri üzerinden kiraladığı ve bulutsuz alanları ruhsatsız otoparka çevirdiği tespit edildi. Yapılan icraat sonucunda, İstanbul merkezli Adana, Muğla, Diyarbakır, ve Düzce’de planlı koca zamanları operasyonlarda, liderliğini Mesut B.’nin yaptığı yanlışlık örgütü ile İstanbul Beşiktaş’ta çatışmaya girdiği belirleme edilen 18 şüpheli ile birlikte toplanmış 48 şüpheliye yönelik yapılan cerrahi müdahale düzenlendi. Operasyonlarda 39 bed yakalandı.

Adreslerde yapılan aramalarda 6 ruhsatsız tabanca, 4  ruhsatsız av tüfeği, 6 ruhsatsız abus av tüfeği,  2 blöf tabanca ve bin 21 fişek, 1 adreste limon bahçesi kendisine anlatım edilen metal konu imalathanesi, 2 kilogram 10 gram kokain ve kısaca bin 730 gram esrar ile türlü banknotlardan oluşan düzme olduğu değerlendirilen 9 bin 580 euro ve 551 dolar ele geçirildi.

Share: