Serencam an selen! İzmir polisinden metal tacirlerine helikopter destekli dev işler

İzmir polisi, 6 mahiye fiziki ve teknik takibin peşi sıra gerçekleştirdiği helikopter destekli dev operasyonda haddinden fazla miktarda esrar bap ele geçirirken, operasyonda yakalanan 36 aynasız da tutuklandı.

İzmir’de Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde, Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ve Menemen İlçe Inanma Müdürlüğü ekiplerince tahminî 6 kamer devam eden fiziksel ve ustalık takiplerin sonunda, metal madde ticareti yaptığı belirleme edilen haddinden fazla sayıda dalavereli tayin edildi.

İzmir’in Menemen, Çiğli, Buca ve Karşıyaka ilçelerinde 43, Manisa ve Ağrı’da ise 1’er olmak amacıyla 45 ayrımlı adrese senkronik operasyon düzenlendi. Operasyonlarda yapılan aramalarda 11 kilo 378 gram kötü, 4 bin 54 skor bireşimli komprime ile aynı miktar bonzai ve metamfetamin maddeleri ele geçirildi.

Operasyonda 44 berbat gözaltına alınırken, emniyetteki işlemleri tamamlandıktan bilahare adli mercilere gönderme edilen şüphelilerden 36’sı tutuklandı. 7 münasebetsiz için adli arama kararı verilirken, 1 şüpheli üstelik serbest bırakıldı. – İZMİR

Share: