Silopi’de depremzede füru sinema keyfi yaşadı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde depremzede çocuklar sinema keyfi yaşadı.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde moral ve motivasyon icat etmek için sinemaya götürülen depremzede çocuklar beyaz perde ile keyifli tıpkısı devir geçirdi. Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, ilçeye kafile fail depremzede aile ve çocuklarına psikososyal bindi programları sürüyor.

Psikososyal bindi programları kapsamında depremzede çocuklarına yaşadıklarını konuşmak için maneviyat ve güdeleme çıkarmak için sinemaya götürüldü.

Ailelerinden müsaade alınan 22 depremzede çocuğu, hamburger izaz edildikten sonra patlamış akdarı ile sinema keyfi yaşadı.

Çeşitli oyunlar oynayarak eğlenen çocukların keyfi yüzlerine yansıdı.

Yardımda kâin gönüllülerden Rıdvan Karaca, “Depremzede çocuklarımızın hem fiziki, hem psikolojik gelişimlerinin yanında yaşadıkları ateş anları unutturmak amacıyla maneviyat ve güdeleme programlarımız sürmektedir. Bu çerçevede depremzede çocuklarımızı Cizre’ye sinemaya götürdük, bu arada yemek yedik, oyunlar oynadık, çizgi film izledik. Bu Arada çokça sevinçli tıpkı çevrim geçirdik. Silopi’de kaldıkları sürece bu desteklerimiz bitmeme edecektir.” diye konuştu – ŞIRNAK

Share: