Sinop’ta aranan 3 isim ve 1 düzensiz muhacir yakalandı

Sinop’ta emniyet ekiplerince devlet genelinde düzenlenen pratikte aranması olan 3 özlük ve 1 kesintili göçmen yakalanarak haklarında vacip işlemler başlatıldı.

Sinop İl Güven Müdürlüğü’nce il genelinde düzenlenen ‘Güven Geçim Uygulaması’nda aranan 3 zat ile 1 düzensiz göçmen yakalandı. Trafik denetimlerinde ise toplam 18 bin TL nakdî ceza kesildi.

Sinop İl Güven Müdürlüğü’nden aplikasyon ile ilgili yapılan açıklamada, “Hep 69 personel ve 22 motorize ekibin katılımı ile ‘Güven Varlık Uygulaması’ denetimleri gerçekleştirildi. Denetimlerde 731 şahsın GBT sorgusu yapıldı, 321 aracın yönetsel incelemesi, 68 umuma bulutsuz park yeri ve bahçe kontrolü ile 104 kullanılmayan binada inceleme yapıldı. Aranan 3 nefer yakalanarak savcılığa atıf edildi, şahıslardan 1’i tutuklanarak Sinop Vabeste Cezaevi’ne konfirmasyon edildi. Ayrıca 1 düzensiz göçmen da yakalanarak İl Göç Müdürlüğü ile koordineli şekilde lazım işler başlatıldı. Trafik denetimleri esnasında 18 bin 128 TL yönetsel nakdî ceza uygulanmıştır. Sinop İl Itimat Müdürlüğümüzce ‘Güvenli Sokaklar Mutlu Şehir’ sloganıyla yanlışlık ve suçlu ile mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir” ifadeleri kullanıldı. – SİNOP

Share: