Sinop’ta şehir trafiği mütemadi denetleniyor

Sinop İl Inanma Müdürlüğü müşteri ve plaka tanıma sistemi üzerinden uyumlu adına trafik denetimlerini sürdürüyor, kurallara uyulmaması halinde ise komütatör plakalarına ilişik maddelerden ceza kesiliyor.

Sinop İl Güven Müdürlüğü Trafik Tescil ve Bakı Büro Müdürlüğü ekipleri, takı sahasında sürücülerin gidiş geliş kurallarına uymayarak herhangi bir olumsuzluğa ve huzursuzluğa yer vermeleri hususunda denetimlerini gece gündüz sürdürüyor. Şehir Güvenliği Dümen Sistemleri (KGYS) ve Plaka Tanıma Sistemleri (PTS) üzerinden kontrollerini sağlayan ekipler, ayrıca tümsekli kullanımı, intikal önceliğine uyulmaması, çerağ ve levha ikazlarına uyulmaması ve seyir halindeyken cep telefonu kullanılması kadar menfilik yaşatabilecek durumlarda harekete geçiyor. Açar sahiplerinin tescil plakalarına 2918 az Karayolları Trafik Kanunu’nun ilişkin maddelerinden Trafik İdari Nakdî Ceza Karar Tutanağı düzenleniyor.

Sinop İl Güvenlik Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Gidiş Geliş güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde menfi ve pahal davranışta bulunanlarla canlı kendisine mücadele edilmesi, fert ve dünyalık emniyeti ile trafik güvenliğinin sağlanabilmesi, vatandaşlarımızın trafikte huzurlu tıpkısı şekilde yolculuk etmesi için ahenktar adına gidiş geliş denetimleri yapılmaktadır. Yapılan denetimlerde tutum halinde itimat kemeri kullanılmaması, motosiklet ve motorlu bisiklet sürücülerinin himaye başlığı ve gözlüğü kullanmaması, kavşaklarda geçiş önceliğine uyulmaması, yolcu ve ekol geçitlerinde yayalara evvel geçiş hakkının verilmemesi, çırağ ve levha ikazlarına uyulmaması, tutum halinde iken cep telefonu yahut tanıtma cihazlarını ele alarak kullanılması şeklinde kusurlu tanıdık araç sahiplerinin tescil plakalarına 2918 mahdut Karayolları Trafik Kanunu’nun ilişkin maddelerinden Trafik İdari Para Cezası Değişmeyen Tutanağı düzenlenmektedir. Tehlikesiz yollar mutlu şehir sloganıyla denetimlerimiz kesintisiz aynı şekilde devam edecektir” ifadelerine kayran verildi. – SİNOP

Share: