Sırbistan Reisicumhur Vucic iri savaşın yaklaştığını açıkladı: Acun bir iki ay ortamında elan önce yepyeni tıpkısı çatışmaya girebilir

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde 210 ahit geride kalırken, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’ten ağır bire bir çıkış belgesi geldi. Vucic, yaptığı açıklamada, tıpkısı veya iki ay içinde dünyanın İkinci Acun Savaşı’ndan bu yana görülmemiş büyüklükte tıpkısı çatışmaya girebileceğini söyledi.

“ACUN SAVAŞI’NDAN BERİ ŞAHİT OLMADIĞIMIZ BİR ÖZ”

Sırbistan Radyo Televizyonu’na verdiği röportajda Vucic, Ukrayna’daki ihtilafın “nazik ayrımsız savaşa yaklaşıyor” olabileceğini söyledi. Sırp Reisicumhur, “Hususi aynı askeri cerrahi müdahale aşamasından nazik tıpkı savaşa yaklaştığımızı varsayıyorum ve demincek soru, sınırlar nerede ve bire bir müddet sonraları, ihtimal ayrımsız yahut iki kamer süresince iri tıpkısı acun çatışmasına girip giremeyeceğimiz. Acun Savaşı’ndan beri şahit olmadığımız bire bir husus” dedi.

“DAHA KARMAŞIK ARKAÇ GELMESİNİ BEKLİYORUM”

BM Genel Oturmuş için New York’ta bulunan Vucic, Rusya ve Çin’in Garp ile ilişkilerinde daha fazla sorunla karşılaşmayı beklediğini de söyledi. Vucic, “Önümüzdeki dönemde göreceğimiz gelişigüzel şeyin Batı ile Rusya ve Gün Batısı ile Çin arasındaki ilişkileri henüz birlikte ağdalanmış arkaç getirmesini bekliyorum” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ÖNEMLİ KARARLAR PAYLAŞACAĞIM”

Vucic, ülkesi için önümüzdeki 7 ila 10 dönme içerisinde önemli kararlar alacağını ve bu kararları ati hafta vatandaşları ile paylaşacağını ifade etti. New York’taki ikili temasları kapsamında mehabetli görüşmeler yaptığına dikkati çeken Vucic, bir ülkenin henüz Kosova’nın bağımsızlığını tanımasını gabi çekmeye değişmeyen verdiğini söylerken bu ülkeyle ilgili bire bir bilgi vermedi.Share: